Skip navigation.
Home

زهرا بنی يعقوب

پيگيری مرگ مشکوک خانم زهرا بنی يعقوب

چگونه دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری را خودکشی کردند؟!

چگونه دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری را خودکشی کردند؟!

دو متهم پرونده مرگ مشكوك دكتر زهرا تفهیم اتهام شدند

خبرگزاری هرانا: زهرا بنی یعقوب، پزشک 27 ساله ، که در حال انجام داوطلبانه طرح خدمات پزشکی در یکی از روستاهای دور افتاده کشور بود، روز جمعه بیستم مهرماه سال 1386 ساعت 10 در پارک همدان به همراه نامزد خود توسط ماموران ستاد امربه معروف به دلیل نامشخص بودن وضعیت تاهل، بازداشت و به ستاد منکرات منتقل شد.

تبرئه متهمان پرونده زهرا بنی‌یعقوب

دادسرای عمومی و انقلاب کارکنان دولت، متهمان پرونده دکتر زهرا بنی یعقوب را تبرئه کرد.
بنا به اخطاریه‌ای که سوم اردیبهشت‌ماه جاری به خانواده بنی‌یعقوب ارسال شده، برای تمامی متهمان این پرونده در خصوص قتل عمد قرار منع تعقیب صادر شده‌است.

زهرا بنی‌یعقوب مهرماه ۱۳۸۶ در لوناپارک همدان از سوی نیروهایی که خود را «ضابطان امر به معروف و نهی از منکر» معرفی کرده بودند، بازداشت و به ستاد منکرات منتقل شد.

zahra9.jpg

 

دلیل بازداشت این پزشک ۲۷ ساله که به همراه نامزدش بود، «نامشخص بودن وضعیت تأهل» عنوان شد. دو روز بعد مأموران بازداشتگاه اعلام کردند «زهرا با استفاده از پارچه پلاکارد تبلیغاتی، خود را حلق‌آویز کرده‌است.»

عبدالفتاح سلطانی، یکی از وکلای مدافع این پرونده در گفت‌وگو با تارنمای کانون زنان ایرانی اعلام کرد به این حکم اعتراض خواهد کرد.

وکیل پرونده: نابودی مدارک مهم در پرونده مرگ مشکوک زهرا بنی یعقوب

به گفته عبدالفتاح سلطانی ،یکی از وکلای مدافع پرونده مرگ مشکوک زهرا بنی یعقوب “بخشی از مدارک جرم این پرونده از بین رفته است. یکی از مدارک مهم لباس های زهرا درهنگام مرگ است که احتمالا آثار جرم بر آن وجود داشته و شاید به همین دلیل متهمان حاضر به تحویل آن نشده اند. “

 1_0_Zahra.jpg

سلطانی با بیان این مطلب به خبرنگار کانون زنان ایرانی گفت : “همه تلاش های یکسال گذشته خانواده و تیم وکلای مدافع پرونده برای بازپس گیری لباس هایی که زهرا به هنگام بازداشت برتن داشته ،تا امروز بی نتیجه مانده است .علاوه براین پارچه ای که ادعا می شود زهرا خود را با آن در اداره منکرات همدان حلق آویز کرده است ،ناپدید شده است.این پارچه باید توسط متخصصان کارشناسی و مشخص می شد که آیا اصلا چنین پارچه ای تحمل وزن زهرا را برای دارزدن داشته است ،یا نه؟علاوه براین تاکنون بازجویی دقیق از متهمان پرونده به عمل نیامده است تا نواقص پرونده روشن شود.”

استمداد خانواده دكتر زهرا بني يعقوب از مردم ايران: آيا فرياد رسي در اين كشور هست؟

0_Zahra.jpgاستمداد خانواده دكتر زهرا بني يعقوب از مردم ايران: آيا فرياد رسي در اين كشور هست؟

عصرایران - با گذشت حدود یک سال از مرگ مشکوک دکتر زهرا بنی یعقوب ، خانواده وی با انتشار نامه ای خطاب به مردم ایران از بی نتیجه بودن این پرونده و عدم مجازات متهمان آن انتقاد کردند .

متن این نامه كه از سوي خانواده زهرا بني يعقوب در اختيار كانون زنان ايراني گذاشته شده است - بدون پیشداوری درباره محتوای آن - به شرح زیر است:

به نام خدامردم آگاه ايران ،بويژه فعالان حقوق بشريش از يكسال از مرگ مشكوك فرزند دلبندمان دكتر زهرا بني يعقوب در بازداشتگاه امر به معروف و نهي از منكر همدان مي گذرد.

در اين مدت تلاش فراواني از سوي ما ، وكلاي مدافع پرونده ، فعالان حقوق بشر و حقوق زنان و روزنامه نگاران مستقل براي كشف حقيقت صورت گرفته اما متاسفانه تاكنون پرونده به نقطه روشني نرسيده است و متهمان همچنان آزاد هستند و مجازاتي براي آنها در نظر گرفته نشده است.

هيچ كس پاسخ مشخصي به ما نمي دهد.به همين دليل با مروري بر پرونده دخترمان از شما ياري مي خواهيم و جمله تامل برانگيز يك هزار دانشجوي پزشكي را كه چند روز قبل با ارسال توماري براي رييس قوه قضائيه نسبت به چگونگي روند رسيدگي به اين پرونده اعتراض كردند ، ياد آوري مي كنيم :"اين اتفاق مي توانست و مي تواند براي هركدام از فرزندان ايران زمين روي دهد."

فرزند ما ، دکتر زهرا بنی یعقوب دانش آموخته دبيرستان تيزهوشان ،نفر 23 آزمون سراسري دانشگاهها و فارغ التحصيل دانشگاه علوم پزشكي تهران از حدود هشت ماه قبل از مرگش ، در مناطق محرم همدان و کردستان در

پرونده‌ی مرگ مشکوک زهرا بنی‌یعقوب مختومه اعلام شد

پرونده‌ی مرگ مشکوک زهرا بنی‌یعقوب مختومه اعلام شد

Zahra.jpg دادسرای همدان پرونده‌ی مرگ مشکوک زهرا بنی‌یعقوب، پزشک جوانی را که سال گذشته در بازداشتگاه امر به معروف همدان جان باخته بود، مختومه اعلام کرد. متهمان این پرونده که همگی از ماموران بازداشتگاه بودند، تبرئه شدند.

زهرا بنی‌یعقوب، پزشک ۲۷ ساله در مهرماه سال گذشته در محوطه پارک همدان به همراه نامزد خود توسط ماموران ستاد امربه معروف، به دلیل نامشخص بودن وضعیت تاهل،

Syndicate content