Skip navigation.
Home

پی گیری حقوق محکومین

نعمت احمدی: قانون گفته اعدام؛ چه اعدامي كه اثبات جرم تقريبا غيرممكن است

24 خرداد 90

 

ایسنا- يك وكيل دادگستري با اعتقاد به نارسا بودن قانون در زمينه تجاوز يا زناي به عنف گفت: به نظر مي‌رسد قانون دربرخورد با موضوع زناي به عنف علي‌رغم تاكيد بر اعدام متجاوز، بازدارندگي كافي براي حل اين معضل را نداشته است.

تلفن های زندان مرکزی سنندج قطع شد( خطر اعدام حبیب الله لطیفی)

تلفن کلیه ی بندهای زندان مرکزی سنندج امروز دوشنبه 14 دی ماه به طور کامل قطع شد.
قطع تلفن های زندان به دستور رییس حراست زندان در پی تلاش حبیب الله لطیفی برای برقراری ارتباط تلفنی با خانواده ی خود از طریق تلفن سایر بندها صورت گرفته است.
شایان ذکر است روز گذشته رییس اجرای احکام زندان به حبیب لطیفی متذکر شده بود که در صورت عدم درخواست عفو، هیچ ضمانتی برای توقف اجرای حکم اعدام وی وجود ندارد. همچنین گفته بود که شماره تلفن و آدرس وکیل خود را به وی بدهد.

اسامی 18 زندانی سیاسی کرد در انتظار اعــــدام

zindan حدود دو ماه قبل احسان فتاحیان زندانی سیاسی کرد اعدام شد، سپس حبیب لطیفی، زینب جلالیان و شیرکو معارفی در آستانه‌ اعدام قرار گرفتند/ هم اکنون نیز حبیب‌الله لطیفی زندانی محکوم به اعدام کرد، از بند عمومی زندان سنندج به مکانی نامعلوم منتقل گردیده است. خانواده و تنی چند از زندانیان نگرانی خود را نسبت به بی‌خبری از وضعیت وی اعلام نمودند.

وکیل مدافع عطریانفر درخواست تجدیدنظر کرد


محمد عطریانفر از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب مجموعا به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

کلمه: وکیل مدافع محمد عطریانفر گفت: نسبت به حکم صادره برای موکل درخواست تجدید نظر خواهی صورت گرفته است.

حسین علیزاده طباطبایی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت:«پس از ابلاغ حکم صادره از سوی شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب، در مهلت مقرر درخواست تجدید نظرخواهی نسبت به حکم صورت گرفت.

فراخوان برای نجات جان ۱۹ جوان محکوم به اعدام

فراخوان برای عزیزان که در راهرو مرگ در ایران هستند

دگر روز
آنگاه که خبر آمد
به همه روستا قول دادم
و به جهان وعده
که نخواهم گذاشت که فاجعه روی دهد
خواهرم در راهرو مرگ است

هادی قابل آزاد شد

hadi_ghabel_1 هادی قابل گفت که به فعالیت های سیاسی خود ادامه می دهد

هادی قابل، عضو روحانی شورای مرکزی جبهه مشارکت که به 40 ماه حبس محکوم شده بود بعد از تحمل بیش از نیمی از آن مشمول عفو و از زندان آزاد شد.

آخرین وضعیت پرونده زیدآبادی، باستانی و مومنی

وکیل زیدآبادی و باستانی از آخرین تحولات پرونده موکلانش خبر داد. به گفته محمد شریف برای احمد زیدآبادی وثیقه ۵ میلیارد ریالی و برای مسعود باستانی قرار کفالت صادر شده است.


محمد شریف در گفت‌وگو با «ایلنا»، از ثبت لایحه اعتراضی نسبت به احکام احمد زیدآبادی و مسعود باستانی خبر داد و گفت: لایحه اعتراض به احکام صادره در مورد محکومیت‌های احمد زیدآبادی و همچنین اعتراض به حکم صادره در مورد محکومیت مسعود باستانی توسط همکارم افروز مغزی در دادگاه بدوی صادر‌کننده احکام فوق ذکر به ثبت رسید‌.

سوء قصد به جان آیت الله بروجردی در زندان اوین

ayatollah_borujerdi ساعت 3 بعد از ظهر روز یک شنبه 22 آذر 1388، هنگامی که آقای بروجردی برای تماس با خانواده خود به کابین تلفن زندان واقع در حیاط بند مراجعه نمود، یک بلوک سیمانی بزرگ بطور ناگهانی از دیوار بلند آن محل سقوط کرده و در کنار پای ایشان متلاشی شد. این حادثه به قدری غیر عادی بود که تمامی زندانیان بند ویژه روحانیت در محل حاضر شدند و حتی مسئولین زندان به آنجا آمده و در جواب اعتراض زندانیان، تنها به غیر مترقبه خواندن این حادثه، اکتفا کردند.

صدور احکام سنگین حبس برای دانشجویان شیراز

دادگاه انقلاب شهر شیراز صدور احکام قضایی برای ۸ دانشجو و یک استاد در دانشگاه‌های شهر شیراز را اعلام کرد.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر این احکام پس ز بازداشت گسترده دانشجویان شیراز در روز ۱۳ آبان و برگزاری دادگاه این دانشجویان اعلام شده است.

احکام صادر شده برای دانشجویان دانشگاه‌های شیراز عبارت است از:

Syndicate content