Skip navigation.
Home

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران

گزارشات ، اطلاعیه ها و بیانیه های کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران

«هر هشت ساعت یک اعدام در ایران»

tanab1.jpg

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از ابتدای سال نوی میلادی تا کنون ۴۷ نفر در ایران اعدام شده‌اند، یعنی به طور متوسط هر هشت ساعت یک نفر در ایران اعدام شده است.

انتشار فهرست «مجریان سرکوب» چه تاثیری دارد؟

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، در گزارشی نام ۱۵ تن از مقام‌های حکومت ایران را منتشر کرده و آنان را مجریان سرکوب بعد از انتخابات خوانده است. انتشار عکس و مشخصات این افرادچه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران:هدف از حکم اعدام، ‌سخره‌گرفتن عدالت است

خبرگزاری هرانا - کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران امروز اعلام کرد که صدورحکم اعدام سه نفر از اعضای یک خانواده و دو تن از وابستگان آن‌ها پس از یک دادگاه سیاسی و ناعادلانه که در آن شواهد کافی ارایه نشده بود، حکایت از ادامه برنامه مجازات معترضین پس از انتخابات و تهدید مردم ایران دارد.‌

صدورحکم اعدام این پنج نفر و علی‌رضا قنبری که حکم اعدام او پیش‌تر اعلام شده بود، بر اساس ادعایی است که

نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد ایران

به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران نمایندگان سیاسی جمهوری اسلامی ایران در این نشست نقش قربانی به خود گرفتند
بنابر این گزارش، در این نشست بررسی دوره ای حقوق بشر ایران، به جمهوری اسلامی ایران توصیه شد که به نقض گسترده حقوق بشر در موارد ذیل پایان داده شود:

ادامه انکار تجاوز وتعرض جنسی در زندان ها و افزایش فشار به افشا کنندگان حقیقت

28 شهریورماه 1388 – کمپین بین المللی حقوق بشر امروز نگرانی شدید خود را در باره امنیت جانی ابراهیم شریفی، دوستان و خانواده او ابراز کرد. ابراهیم شریفی که پس از تلاش نمایندگان قوه قضائیه در تهدید او برای تکذیب تجاوز جنسی به او در دوران بازداشت، از ادامه پیگیری در سیستم قضایی ناامید و متواری شده بود، در حال حاضر در خارج از کشور تحت تعقیب امنیتی است و علاوه بر خانواده او، دوستانش نیز برای تکذیب گفته های ابراهیم با شرکت در یک شوی تلویزیونی از مجموعه ساخته های تکذیب تجاوز در زندان، تحت فشار هستند.

اسامی بازداشت شدگان شناسایی شده

 

افراد بازداشت شده را فورا آزاد کنید!

۲ تیرماه ۱۳۸۸ – کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز فهرستی از افرادی را منتشر کرد که کشته شدن و بازداشت شدن آنها از بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲ خرداد ماه تائید شده است. این فهرست ها کامل نیستد و فقط اسامی تعدادی از اشخاصی را در برمی گیرد که شناسایی شده اند و تاکنون فقط اسامی ۴ تن از کشته شدگان را توانسته است شناسائی کند.

 

نگرانی از امنیت جانی منصور اسانلو

«کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران» در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نسبت به امنیت جانی منصور اسانلو، فعال سندیکایی در زندان ابراز نگرانی کرده است. اسانلو در روزهای اخیر دو بار در زندان مورد حمله‌ خشونت‌بار قرار گرفته است.

 

"ارون رودز"، سخنگوی «کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران»‌ در نامه‌ی خود به آیت‌الله شاهرودی، رئیس قوه قضاییه ایران نوشته است: «ما بطور جدی نگران جان آقای اسانلو هستیم. منصور اسانلو در زندان رجایی‌شهر کرج همراه با جانیان خطرناکی که جان او را تهدید می‌کنند، در بازداشت بسر می‌برد.»

سخنگوی کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران می‌گوید، منصور اسانلو در ده روز گذشته دو بار مورد حمله‌ی خشونت‌بار قرار گرفته است. به نظر این کمپین، «در نتیجه‌ی چنین حملاتی، امکان مرگ یا معلولیت ایشان وجود دارد. منصور اسانلو نباید تحت چنین شرایط خطرناکی نگهداری شود.»

فراخوان مشارکت فعالان و سازمان های مدافع حقوق بشر در بررسی عمومی دوره ای حقوق بشر ایران در سازمان مل

- بررسی عمومی دوره ای (یو پی آر)

- اطلاعات و راهنمایی برای گروههای ذینفع در مرجع بررسی عمومی دوره ای

- نهاد سازی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

۲۵۱/۶۰ - شورای حقوق بشر

header_en1.jpg

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸) کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز با انتشار فراخوانی اعلام کرد که شورای حقوق بشر سازمان ملل در اوایل سال آینده میلادی، گزارش دوره ای خود را در زمینه وضعیت حقوق بشر در ایران در هفتمین نشست بررسی عمومی دوره ای خود تهیه خواهد کرد. کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران با تکیه بر این که بخش مهمی از این گزارش بر مبنای گزارش های ارسالی از سوی سازمان های غیر دولتی خواهد بود، از تمامی سازمان ها و نهادهای حقوق بشر در ایران دعوت کرد که با ارسال گزارش های خود به شورای حقوق بشر، در روند تهیه این بررسی موثر باشند. موعد ارسال گزارش های سازمان های غیر دولتی ایران، ۱۰ شهریور ماه ۱۳۸۸ (یکم سپتامبر ۲۰۰۹) می باشد.

Syndicate content