Skip navigation.
Home

پیگیری و نظارت بر حقوق محکومین

تعدادی از زندانیان و محکومین دادگاهها ، بعلت نقض حقوق قانونی خود فرصت دفاع عادلانه را نداشته و لذا احکام صادر شده در مورد آنان ناعادلانه می باشد. سایت آگاهی موارد گزارش شده در رسانه های عمومی را تا زمان برطرف شدن مشکل و یا روشن شدن قضیه از جنبه حقوقی پی گیری می نماید

 

شهادت نامه مریم اکبری منفرد در مورد زندانهای زنان

مریم اکبری منفرد، زندانی بند زنان زندان اوین که به ۱۵ سال زندان محکوم است در واکنش به بازدید سفرای ۴۵ کشور جهان از زندان اوین و تعریف‌های برخی از سفرا پس از دیدار از اوین نامه‌ای خطاب به آن‌ها نوشته و در آن بخشی از واقعیت موجود که در بند زنان زندان‌های اوین، شهر ری و گوهر دشت کرج داشته را طی هشت سالی که تاکنون در زندان بوده بیان کرده است.

نامه جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر به عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل

خطاب به خانم دکتر عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

همچنین به سازمان عفو بین الملل،
و نیز سازمان دیده بان حقوق بشر،

ما زندانیان سیاسی- عقیدتی محبوس در سالن ١٢ سالن ٤ زندان رجایی شهر، بدنبال نقض مکرر و مداوم مفاد و مقررات ذكر شده در آیین نامه داخلی سازمان زندان ها و کوتاهی در دادن امكانات قانونی،بطور جدی در معرض آسیب ها و بیماری های گوناگون و مرگ تدریجی قرار داریم:

با بزرگترین زندان زنان در ایران آشنا شوید

خبرگزاری هرانا – ندامتگاه شهرری که با نام «زندان زنان قرچک» شناخته و هم‌چنین به «کهریزک زنان» شهرت دارد، در کیلومتر ۱۷ بزرگراه تهران-ورامین و قبل از شهر قرچک واقع شده است. این زندان به دلیل موقعیت جغرافیایی بیابانی، مساحت کم، جمعیت بالا، آب شور و کمبود امکانات بهداشتی، خشونت و عدم تفکیک زندانیان، شرایط غیرقابل تحملی را برای زندانیان خود از جمله «شیوع بیماری‌های خطرناک» بوجود آورده است.

احضار انیسا فناییان جهت اجرای حبس تعزیری

 

anisa-fanaeian انیسا فناییان شهروند بهایی ساکن سمنان که به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده است، جهت اجرای حکم به زندان سمنان احضار شد.

رنجنامه بهنام ابراهیم زاده در مورد بیماری فرزند

behnam_ebrahimzade.jpg

گزارشی از آخرین وضعیت نوید خانجانی، فعال حقوق بشر و حق تحصیل

navid_khanjani.jpg
دی ۱۳۹۱

 

نوید خانجانی، فعال حقوق بشر، حق تحصیل و موسس جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیل، در حال حاضر برای گذراندن دوران محکومیت ۱۲ سال حبس تعزیری خود در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد.

اعتراض محمدعلی دادخواه به تبعیض و بی قانونی در زندان ها

دی 1391 »

نامه همسر امین چالاکی به همسر در بندش: ما صدای هم را خوب می شنویم


دی 1391

amin_chalaki.jpg

سمیه عالمی پسند، همسر امین (پیمان) چالاکی که از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین است، به مناسبت تولد همسرش دلنوشته ای را خطاب به او نوشته است.

ممنوعیت ملاقات و تلفن برای زندانی ۸۵ ساله بهایی در زندان بیرجند

mohammad_hosein_nakhaei.jpg

 محمد حسین‌نخعی زندانی ۸۵ ساله بهایی که از اردیبهشت ماه سال جاری در زندان بسر می‌برد، بدون هیچگونه دلیل موجهی از تلفن و ملاقات محروم شد.

Syndicate content