Skip navigation.
Home

پیگیری و نظارت بر حقوق متهمین

 

سایت آگاهی با تاکید خاص خود در جهت استیفای حقوق متهمین ، موارد گزارش شده از نقض حقوق متهم را در این قسمت ثبت نموده و تا زمان رفع موارد نقض قانون ، این موارد
را پی گیری می نماید.
 

 

نگار حائری را کجا برده اند

جرمش دلسوزی برای زندانیان زن قرچک
لیلا طیری

مادر نگار حائری، حقوقدان جوانی که روز ۲۸ اردیبهشت برای سومین بار بازداشت شده به روز می گوید که از لحظه بازداشت دخترش هیچ خبری از او ندارد و نمی داند که این بار به چه دلیلی دخترش را بازداشت کرده اند. او می گوید که تاکنون دادگاهی برای اتهامات و بازداشت های قبلی نگار حائری تشکیل نشده و او محکومیتی ندارد.

گفت‌و‌گو با یک زندانی؛ قاضی صلواتی با مشت و لگد به من حمله کرد

«علی محمدی کشکولی» در سال ۱۳۹۰ به اتهام جاسوسی برای موساد و در سکوت کامل خبری در محل کارش یعنی پتروشیمی مهر عسلویه بازداشت و به ده سال حبس محکوم شد. اتهامی که به اثبات نرسید و او پس از دو سال حبس بی‌سر و صدا از زندان آزاد شد. 

اما آنچه ماجرای او را جالب توجه می‌کند نه اتهامی است که متوجهش شده، بلکه درگیری فیزیکی اش است با یک چهره مشهور، قاضی صلواتی. روایتش را بخوانید.

چی شد که با قاضی صلواتی درگیر شدی؟ 

وکیل امید کوکبی با توضیح یک «اشتباه محرز»: حکم ده سال حبس موکلم مجددا تایید شد

سعید خلیلی، وکیل امید کوکبی، زندانی محکوم به ده سال حبس که اخیرا پرونده اش برای رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض فرستاده شده بود به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت شعبه هم عرض حکم ده سال حبس این زندانی را بدون توجه به استدلا ل های مندرج در پرونده و نظر دیوان عالی کشور مجددا تایید کرده است.

پرونده امید کوکبی، دانشجوی دکتری فیزیک اخیرا توسط شعبه ۳۶ دیوان عالی کشور برای رسیدگی مجدد به شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران فرستاده شده بود و وکیل و خانواده این زندانی امیدوار بودند که با بررسی مجدد حکم ده سال حبس این دانشجوی دکتری نقض شود با این حال حکم ۱۰ سال حبس این زندانی عینا تایید شد.

زیر فشار بودن آرش صادقی برای گرفتن اعتراف برعلیه خود پس از 4 ماه انفرادی و بازداشت مجدد

آرش صادقی بیست مهر ماه 92 پس از سپری کردن نوزده ماه انفرادی در بند 209 اطلاعات آزاد گردید. بازداشت آرش بدون ارائه ی حکم و بدون تشکیل دادگاه به صورت غیر قانونی با ضرب و شتم در خیابان انجام گرفت. درحین بازجویی های پیشین بیشترین فشارجهت گرفتن اعتراف ویدئویی از وی در مورد مرگ مادرشان بوده است. آنچه به ایشان قصد تفهیم داشتند این بوده که اعتراف نماید مرگ مادربه دلیل بیماری های پیشین ایشان بوده است ودر ضمن قصد داشتند که آرش از طرح شکایت در مورد مرگ مادر صرف نظر کند.

دادگاه دراویش شیراز برگزار شد

دی 1391

 

daravish.jpg 

مجذوبان نور:

صبح امروز ۴ تن از دراویش ساکن شیراز در شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه مجذوبان نور محاکمه شدند.

دستگیری یک نو جوان وبلاگ نویس ۱۴ ساله توسط پلیس فتا

logo_cyber-police2.jpg
دی 1391
 

رئیس پلیس فتا استان البرزاعلام کرد: "نوجوان ۱۴ ساله کرجی که اقدام به انتشار داستانهای مستهجن در وبلاگ خود کرده بود سریعاً شناسایی و دستگیر شد."

انتقال سه شهروند بهایی بازداشت شده ساکن ساری به مشهد

bazdasht.jpg

انور مسلمی، بهزاد ذبیحی، اشکان زمانی که در تاریخ دوازده آذر ۱۳۹۱ در شهر ساری بازداشت شدند، پس از ۴۸ ساعت تفهیم اتهام شده و بلافاصله دستور انتقال ایشان به شهر مشهد صادر گردید.

شرایط امدادرسانان زلزله آذربایجان شرقی در زندان/گفت‌وگوی مرضیه آرمین، سخنگوی جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی با رادیو زمانه

earthquake_Azarbayjan.jpg

مهر 1391

 

پانته‌آ بهرامی از رادیو زمانه - تا به امروز به امدادگران بازداشت شده زلزله آذربایجان شرقی، اتهام‌های مختلفی نسبت داده شده  و تازه‌ترین آنها، تبلیغ آیین بهائیت در میان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی است.

اتهام جدید رژیم به امدادگران بازداشتی مناطق زلزله زده:تبلیغ وهابیت

شهریور 91


جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی ادعا کرد که بیش از ۲۰ نفر که در مناطق زلزله‌زده دستگیر شده اند، اتهامشان تبلیغ وهابیت است.

اسماعیل اسماعیل زاده، همچنین گفته است دو زندانی فراری هم که محکومیت طولانی داشتند در لباس امدادگر دستگیر شده اند.

به گزارش بی بی سی، در جریان امدادرسانی به زلزله زده ها، بیست نفر از امدادگران غیردولتی دستگیر شدند.

عادل محمد حسینی از دانشجویان اصلاح طلب راهی زندان اوین شد

مرداد 91بدنبال فراخوان تعدادی از فعالان سیاسی و دانشجویان به زندان، عادل محمد حسینی از دانشجویان اصلاح طلب نیز روز گذشته راهی اوین شد.

به گزارش رسیده به ندای سبز آزادی، وی همزمان با اولین روز ماه رمضان برای اجرای حکم خود به زندان اوین رفت.

Syndicate content