Skip navigation.
Home

اخبار حقوق کودکان

خشونت علیه کودکان از پاکدشت تا پیشاور

مهران خرد

روزهای اخیر که رسانه ها مملو از اخبار کشتار مردم بی گناه به نام اسلام است شاید گفتن از روش های غلط و افراطی تربیتی، به شکم سیری و کج سلیقه گی ربط داده شود. اما آیا رفتارهای افراطی و نهادینه شدن آن در ذهن و منش افراد از آموزش ها ی به ظاهر ریز اما بنیادی زاده نمی شود؟

نوزاد 8 ماهه قربانی کودک آزاری شد

kodakazari-5-.jpg
آذر 1391


رییس بیمارستان 22بهمن نیشابور از مرگ کودک 8 ماهه که مورد کودک آزاری قرار گرفته بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، دکتر علی اصغر راستگو گفت: روز 17 آذر ماه در ساعت 25 دقیقه بامداد کودکی هشت ماهه که در نقاط متعدد بدنش آثار سوختگی و کبودی وسیع مشاهده می‌شد، توسط مادر کودک به اورژانس بیمارستان 22 بهمن منتقل شد.

وی افزود: در بدو ورود و پس از معاینه توسط پزشک اورژانس مشخص شد که کودک هیچ‌گونه علائم حیاتی ندارد.

افزایش بهره‌كشی از کودکان به عنوان نیروی کار جایگزین

children.jpg
آذر 1391

 

 

یك فعال حقوق كودكان كار از افزایش به كارگیری كودكان به عنوان نیروی ارزان و جایگزین به تبع افزایش هزینه تولید و مشكلات واحدهای تولیدی خبر داد.

جاوید سبحانی در این باره به ایلنا گفت: بیشترین نیروی كار جایگزین را کودکان تشكیل می‌دهند که از شمول قانون کار خارجند و به عناوین مختلف تحت بهره کشی قرار می گیرند و بخشی از آنها در کارگاه های غیر قانونی که خارج از نظارت وزارت خانه هستند مشغول به کار می شوند.

ثبت ازدواج ۷۰ دختر و پسر زير ۱۰ سال در تهران/تشويق به ازدواج در سنين پايين‌

kudak-9.jpg
آذر 1391ایران اسلام زده، ثبت ازدواج ۷۰ دختر و پسر زير ۱۰ سال در تهران/تشويق به ازدواج در سنين پايين‌تر برای فرزندآوری بيشتر

احمد تويسرکانی، رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک ايران گفت در سال گذشته ۷۵ مورد ازدواج دختر و پسر با سن کمتر از ۱۰ سال در تهران ثبت شده است.

کودکان کار، کودکان انتظار

kodakkarir-.jpg

آبان 1391

 

«بعضی از این بچه ها سوءتغذیه دارند. بیماری‌های پوستی و شپش و انواع عفونت‌های پوستی دارند. یکی از بچه‌ها اینجا می‌آمد که گوشش عفونت داشت و چرک از توی گوشش بیرون می‌ریخت. مشخص بود که بر اثر ضرب و شتم بوده است.»

شکنجه و مرگ دختر دو سال و نیمه در آمل

koudak-azari34.jpg

مرد معتادی در شهرستان آمل دختر ۵. ۲ ساله همسرش را زیر شکنجه به قتل رساند.

زندگی کودکان کار و خیابان در ایران

مرداد 91


عزیز خسرو شاهی- در روزهای گذشته یکی از خبرگزاری‌های وابسته به حکومت خبری منتشر کرد که با این عبارات شروع می‌شد: «در گذشته کودکان خیابانی و کار با هر لباس و وضعیتی در چهارراه‌ها و مناطق مختلف شهر اقدام به تکدی‌گری می‌کردند، اما به تازگی برخی از این کودکان لباس‌های فرم به تن دارند و گویا از سوی فردی و یا گروهی سازماندهی شده‌اند.»

نرخ بالای ابتلا به ایدز کودکان کار

 فروردین 1391

 

Syndicate content