Skip navigation.
Home

بهائیان

مصادره اموال و فشار اقتصادی شدید بر جامعه بهایی توسط جمهوری اسلامی، محمد ذوالفقاری

محمد ذوالفقاری
شهروندان دگراندیش در ایران همواره از منظر حکام ، اتباعی محسوب می شوند که با وجود شهروند بودن اما دارای حقوق شهروندی مساوی با مسلمانان تشیع در ایران نیستند. سرکوب دگراندیشان مذهبی در ایران در سالهای پس از انقلاب از اعدام ، ترور، مصادره اموال، منع تحصیل ، منع فعالیت های اقتصادی و توهین های به دور از حفظ کرامت انسانی نمایش داده شده است.

مقامات ایرانی مدعی حفظ کرامت انسانی تمامی ادیان در ایران هستند و حتی چندی پیش حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت های مذهبی در همایش رونمایی از کتاب" ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان " اشاره به آن می کند که، ایرانیان دارای ویژگی بردباری دینی و تحمل ادیان و فرهنگ های مختلف هستند اما همزمان بسیاری از بهائیان ، نوکیشان مسیحی ، فعالین اهل سنت در زندان و پیروان آن تحت فشارهای متعدد در زندگی هستند و در کنار آن دیگر ادیان همچون یهودیان ، مسیحیان ، مندایی ها ودیگر ادیان که مجموعا هشت دین و مذهب است تحت عناوین و اقسام فشارها می باشند.

بازداشت دوباره یک شهروند بهایی اینبار در تبریز

bazdasht5.jpg

 

شکیبا وحدت شهروند بهایی که در ماه جاری مدت ۲ روز را در بازداشت اداره اطلاعات بابلسر بسر برده بود، مجددا در تبریز بازداشت شد.

بازداشت و بیخبری از یک شهروند بهایی در شهر زاهدان

farshid_davari.jpg
دی 1391

 

 در سوم دی ماه سال جاری یک شهروند بهایی بنام فرشید دادور در شهر زاهدان بازداشت شده و تا کنون خبری از وی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی در شهر زاهدان روز یکشنبه سوم دی ماه سال جاری فرشید دادور شهروند بهایی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل نمودند.

احضار انیسا فناییان جهت اجرای حبس تعزیری

 

anisa-fanaeian انیسا فناییان شهروند بهایی ساکن سمنان که به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده است، جهت اجرای حکم به زندان سمنان احضار شد.

نمایندگان آمریکا اقدامات حکومت ایران علیه بهایی‌ها را محکوم کردند

دی 1391

 

رادیو فردا:

مجلس نمایندگان ایالات متحده با صدور قطعنامه‌ای از ایران خواست آن دسته از بهایی‌ها را که تنها به خاطر اعتقادات مذهبی خود در زندان هستند، آزاد کند.

به گزارش وب‌سایت خبری جامعه بین‌المللی بهاییان، در این قطعنامه که روز سه‌شنبه، ۱۲ دی، به تصویب رسید، آن‌ چه «آزار و اذیت بهایی‌ها با حمایت‌های حکومت ایران» خوانده شده محکوم شده است.

ممنوعیت ملاقات و تلفن برای زندانی ۸۵ ساله بهایی در زندان بیرجند

mohammad_hosein_nakhaei.jpg

 محمد حسین‌نخعی زندانی ۸۵ ساله بهایی که از اردیبهشت ماه سال جاری در زندان بسر می‌برد، بدون هیچگونه دلیل موجهی از تلفن و ملاقات محروم شد.

اخراج میثاق امام وردی، دانشجوی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران

 دی ۱۳۹۱

misagh-emamverdi.jpg 

میثاق امام وردی، دانشجوی بهائی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران از دانشگاه اخراج شد.

انتقال کودک ۱۰ماهه یک شهروند بهایی از زندان سمنان به بیمارستان به دلیل بیماری شدید عفونی

zohre_nikaein.jpg
 دی ۱۳۹۱

 

رسام تبیانیان، فرزند ۱۰ ماهه زهره نیک آئین، شهروند بهایی که در بند نسوان زندان سمنان در حال گذراندن دوران محکومیت خود است به علت بیماری شدید عفونی و شرایط نامساعد بند نسوان زندان سمنان به بیمارستان امیرالمومنین منتقل شد.

 

وضعیت نگران کننده یکی از بهاییان بازداشت شده در گنبد کاووس

 دی 1391

zendan88

 کورش زیاری از شهروندان بهایی بازداشت شده ساکن گنبد کاووس از وضعیت جسمی نگران کننده‌ای برخوردار است و مسئولین کماکان از آزادی وی به قید وثیقه امتناع می‌کنند.

صدور سه میلیارد و ششصد میلیون ریال جریمه نقدی برای اکبر پورحسینی شهروند بهایی ساکن سمنان

bahai1.jpg
دی ۱۳۹۱


اکبر پورحسینی شهروند بهایی ساکن سمنان به پرداخت سه میلیارد و ششصد میلیون ریال جریمه نقدی و مصادره اموال مغازه اش محکوم شد.
Syndicate content