Skip navigation.
Home

روزنامه نگاران

محکومیت سه سال زندان مهرداد سرجویی، روزنامه‌نگار، اجرا شد

mehrdad_sarjui.jpg

آذر 1391

 

مهرداد سرجویی، خبرنگار پارلمانی سابق روزنامه‌های انگلیسی زبان ایران‌نیوز و تهران‌تایمز که سال گذشته نزدیک به ده ماه را در بازداشت موقت به سر برده بود، روز چهارشنبه هفته‌ی گذشته (۸ آذر-۲۸ نوامبر) جهت اجرای حکم ۳ سال حبس خود به بند ۳۵۰ زندان اوین رفت.

محرومیت ۴ ماهه ژیلا بنی یعقوب و بهمن احمدی، زوج روزنامه نگار زندانی از ملاقات با یکدیگر

zhila_baniyaghub.jpg

آذر 1391

 

 

بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار بیش از ۳۲ ماه است که از حق مرخصی استفاده نکرده است. این روزنامه نگار که هم اکنون در زندان رجایی شهر به سر می‌برد تنها یک بار و آن هم در فروردین ماه سال ۸۹ موفق به استفاده از مرخصی شد و از آن زمان تاکنون مسوولان دادستانی تهران و وزارت اطلاعات با مرخصی وی مخالفت کرده‌اند.

محکومیت ۵ ساله برای یک روزنامه نگار مهابادی

shahoo_hoseini.jpg

 شاهو حسینی روزنامه نگار اهل مهاباد توسط دادگاه انقلاب اسلامی این شهر به ۵ سال زندان محکوم شد.

احمد رضا یوسفی، دو سال حبس و محرومیت از تمامی حقوق

اردیبهشت 91


دو سال از زمان بازداشت احمدرضا یوسفی روزنامه نگار و معاون سابق فنی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) می گذرد این در حالی است که یوسفی در مدت این دو سال از تمامی حقوق یک زندانی همچون مرخصی و آزادی مشروط و …. محروم بوده است.

امید محدث، روزنامه نگار به ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد

ghazaeiye.jpg

 
ارديبهشت 1391


امید محدث، روزنامه نگار از سوی دادگاه انقلاب به ۴ سال حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از عضویت در احزاب که به مدت ۵ سل به تعلیق در آمد؛ محکوم شد.

به گزارش کلمه، این روزنامه نگار به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و با استناد قانون ۶۱۰ مجازات اسلامی به تحمل ۴ سال تعزیری و ۵ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها محکوم شده که با توجه به شرایط خاص حبس صادره حکم تعزیری وی به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده است.

کميته حمایت از روزنامه نگاران: ایران همچنان به سرکوب مطبوعات ادامه می دهد

فروردین 91


رادیو فردا:


کميته حمایت از روزنامه نگاران می گويد مقام های جمهوری اسلامی همچنان به روند سه ساله سرکوب مطبوعات ادامه می دهند.

اين کميته که در آمريکا مستقر است، با اشاره به بازداشت تهمينه منزوی و نازنين خسروانی، جمهوری اسلامی را به اعمال فشار عليه مطبوعات متهم کرد.

تهمينه منزوی عکاسی است که بر روی موضوعات اجتماعی همانند اعتياد و بی خانمانی کار می کرد و در بهمن ماه سال ۹۰ بازداشت شد.

محکومیت علی خدابخش، روزنامه نگار به یک سال حبس تعزیری

logo_roznameh_shargh.jpg

 گزارش‌ها حاکی از آن است که علی خدابخش، روزنامه نگار از سوی شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش رادیو فردا، روز شنبه علی خدابخش از سرمایه گذاران روزنامه‌های منتقد دولت، به یکسال حبس تعزیری و ۳۰۰ هزار تومان جریمه‌ی نقدی محکوم شد.

ایران در ۲۰۱۱، هم‌چنان بدترین زندان روزنامه‌نگاران

jelogiri_ruznamenegaran.gif

رادیو فردا : کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران که گزارش سالانه‌ای با عنوان «حمله به مطبوعات» منتشر می‌کند در گزارش سال ۲۰۱۱ خود که در وب‌سایت این کمیته انتشار یافته، جمهوری اسلامی ایران را «بدترین زندانی‌کننده روزنامه‌نگاران» نامیده‌ است.

Syndicate content