Skip navigation.
Home

دریاچه ارومیه

آخرین وضعیت دریاچه ارومیه/دریاچه اورمیه سالانه یک میلیارد متر مکعب آب ازدست می دهد

orumie.jpg

  شهریور 91

 

مهر:

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت: شرایط فعلی دریاچه ارومیه هیچ تغییری نکرده و تحول خاصی در وضعیت این دریاچه روی نداده است.

65 درصد دریاچه ارومیه به کویر نمک تبدیل شده است

oroumiye-lake.jpg

آبان 90

 

مهر:

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: 65 درصد دریاچه ارومیه به کویر نمک تبدیل شده است به گزارش خبرگزاری مهر، حسن عباس‌نژاد افزود: میزان بارندگی در 45 روز نخست پاییز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در ارومیه 60 درصد افزایش دارد.

بیانیه دانشجویان سبز دانشگاه تبریز در اعتراض به تداوم بازداشت معترضان آذربایجانی

7 مهر 90

 جمعی از دانشجویان سبز دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه ای، ضمن انتقاد به عدم رسیدگی حاکمیت به وضعیت اسفبار دریاچه ارومیه و «بی کفایت و بی درایت» خواندن آنان، سرکوب معترضان در شهرهای آذربایجان را محکوم کرده و از همه خواسته های مدنی مردم آذربایجان اعلام حمایت کرده است.

بازداشت دهها فعال مدنی معترض به خشک شدن دریاچه ارومیه، در اردبیل

24 شهریور 90

به دنبال انتشار اعلامیه‌های فراخوان اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه و دعوت مردم برای برپایی تظاهرات در روز دوشنبه، ۲۱ شهریور، ماموران امنیتی اردبیل ده‌ها فعال مدنی را در این استان دستگیر کردند.

دختر اورمیا / داستانی از روح انگیز پورناصح

urumieh.jpg

 هر چه جلوتر می روم عاصی تر می شوم. آب دریاچه را می دیدم مطمئن تر می شدم. بعد از این همه راه، حداقل از دور باید معلوم می شد. شاید چون عجله دارم، راه طولانی تر می شود. هیچ وقت نشده این جاده را با آرامش بروم. هر بار سراب می بینم ته دلم خوشحال می شوم. با دیدن پرنده ها که روی سراب پرواز می کنند یا شنیدن صدایشان فکر می کنم رسیدم. نکند همه اش فقط سراب باشد. 

 

تداوم بازداشت فعالین مدنی و سیاسی در آذربایجان

20 شهریور 90

 

 در طی روزهای اخیر و در تداوم اعتراضات مردمی به خشک شدن دریاچه ارومیه و فراخوان جدید برای برگزاری اعتراضات در سایر شهرهای آذربایجان، بازداشت فعالین مدنی و سیاسی این مناطق نیز همچنان در دستور کار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی قرار دارد.

شلیک‌ گاز اشک‌آور و بازداشت‌ شهروندان در تبریز و ارومیه

 ۱۲ شهریور , ۱۳۹۰
 

تجمع اعتراضی در شهر تبریز و ارومیه امروز فضای این دو شهر را امنیتی کرده و موجب بازداشت شهروندان و شلیک گاز اشک‌آور در شهر شده است.

 

شهروندان ارومیه بار دیگر در حمایت از دریاچه ارومیه به خیابان آمدند ـ عکس از فیسبوک

برخورد نیروهای امنیتی با معترضان در ارومیه و تبریز؛ «دریاچه ارومیه جان می‌دهد»

6 شهریور 90

 

گزارش های از ارومیه و تبریز حاکی است که دهها تن از مردم این دو شهر در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه دست به تجمع زده و برپایه گزارش‌های رسیده، این اجتماعات اعتراضی با سرکوب نیروهای امنیتی روبرو شده است.

به گفته شاهدان عینی، حضور معترضان به ویژه در شهر ارومیه، پر شمار بوده و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند.

ناآرامی و دستگیری های گسترده در آذربایجان

6 شهریور 90

دانشجو نیوز- در حالی که برخی از نمایندگان آذری زبان مجلس خواستار پیگیری و حل مشکل دریاچه ارومیه شدند، خبرهایی از ناآرامی های پراکنده و دستگیری گسترده در ارومیه و تبریز گزارش شده است.

به گزارش دانشجونیوز، تجمع مردم در تبریز و ارومیه برای اعتراض به رسیدگی نکردن دولت به وضعیت ناگوار دریاچه ارومیه، با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد و منابع غیررسمی از بازداشت و زخمی شدن دهها تن در این دو شهر خبر می‌دهند.

Syndicate content