Skip navigation.
Home

وکلا

لغو مراسم ترحیم مادر نسرین ستوده

nasrin-sotode-sahamnews6.jpg

پیام تسلیت زندانیان بند ۳۵۰ اوین به نسرین ستوده

nasrin-sotode-sahamnews33.jpg

 

 ۴۷ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در پیام تسلیتی به نسرین ستوده گفته اند: برای ما بخوبی قابل درک است که در شرایط حبس ظالمانه و شرایط سختی که بر شما تحمیل شده رنج چنین مصیبتی مضاعف و طاقت فرساست و از درگاه قادر متعال برای سرکار عالی صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.

مادر نسرین ستوده درگذشت

nasrin-sotode-mams.jpg

 دی 1391

 

 رضا خندان،همسر نسرین ستوده از درگذشت مادر این وکیل زندانی خبر داد.

رضا خندان در صفحه فیس بوک خود نوشت:شب یلدا برای مادر نسرین بی‌انتها شد. او که سادگی مرگ‌اش به صافی قلب مهربان اش بود.

پدر نسرین ستوده نیز در مهر ماه سال ۸۹ و دو هفته پس از بازداشت این وکیل زندانی درگذشت. با وجود پیگیری‌های خانواده‌ نسرین ستوده، مسئولان امنیتی و قضایی مرتبط با پرونده از دادن مرخصی خودداری کردند و وی امکان حضور در مراسم ختم پدرش را نیز نیافت.

کارشکنی دادستانی تهران در اعزام عبدالفتاح سلطانی به بیمارستان

abdolfatah-soltani_2.jpg
آذر 1391

 کارشکنی‌های دادستانی تهران از اعزام عبدالفتاح سلطانی، وکیل پایه یک دادگستری و فعال سر‌شناس حقوق بشر که به بیماری کم خونی مبتلا شده، جلوگیری کرده است.

پس از ۴۹ روز، نسرین ستوده بالاخره حق فرزندش را گرفت + خبر تکمیلی

nasrin_sotudeh_4.jpg

آذر 1391

 

نسرین ستوده پس از ۴۹ روز، امروز به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار کلمه، نسرین ستوده وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین ساعتی پیش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

خبر تکمیلی:

ملاقات فعالان زن با معاون سازمان زندان‌ها در مورد وضعیت نسرین ستوده

nasrin_sotudeh_3.jpg

آذر 1391

 

 

ده‌ها تن از فعالان حقوق زنان در ایران با مراجعه به قوه قضائیه خواهان پیگیری خواسته‌های نسرین ستوده٬ وکیل دادگستری زندانی و اعزام وی به بیمارستان شدند.

 

به گزارش تغییر برای برابری٬ فعالان زن که روز گذشته با معاون دادستان تهران دیدار داشتند٬ امروز دوشنبه٬ ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۱ نیز در دیدار با نوری٬ معاون رئیس سازمان زندان‌ها بار دیگر نگرانی خود را از وضعیت نسرین ستوده اعلام کردند.

 

وضعیت وخیم جسمی نسرین ستوده؛ عدم تعادل، سرگیجه و اختلال بینایی

nasrin_sotudeh_2.jpg

آذر 1391

 

 

هر چند نمایندگان مجلس قرار است از زندان اوین بازدید کنند و علت اعتصاب غذای نسرین ستوده بررسی شود، اما امروز حال عمومی این زندانی سیاسی وخیم بوده است.

به گزارش کلمه، آنگونه که رضا خندان در صفحه فیس بوک خود نوشته است: اکنون وضع جسمی اش به حدی رسیده است که بعید می دانم تا ملاقات بعدی بتواند سرپا باشد. سر گیجه, اختلال بینایی, عدم تعادل در راه رفتن و فشار پایین علام هشدار دهنده ی وخامت حال اوست, در کنار لاغری مفرط.

وضعیت این زندانی سیاسی به گونه ای است که بدنش حتی مایعات را هم قبول نمی کند.

ابراز نگرانی عفو بین‌الملل از وضعیت سلامت نسرین ستوده

nasrin-sotudeh.jpg
آبان 1391

 

رادیو فردا:

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای که روز جمعه، پنجم آبان‌ماه، منتشر شد نسبت به وخامت وضعیت سلامت نسرین ستوده، وکیل مدافع حقوق بشر ایرانی که در زندان اعتصاب غذا کرده است، هشدار داد.

خانم ستوده که روز جمعه تنها ساعاتی پیش از صدور این بیانیه از سوی پارلمان اروپا به عنوان برنده جایزه ساخاروف در زمینه حقوق بشر و آزادی بیان شناخته شده بود هم‌اکنون در دهمین روز اعتصاب غذا در زندان اوین به ‌سر می‌برد.

تایید حکم ۱۳ سال حبس برای عبدالفتاح سلطانی؛ تاوان مقاومت در برابر پیشنهاد مصاحبه و توبه‌نامه

AbdulFattah_Soltani.jpg

خرداد 91


کلمه- زهرا صدر:

مائده سلطانی، دختر عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری محبوس دربند ۳۵۰ اوین با اعلام تائید حکم ۱۳ سال حبس تعزیری توسط دادگاه تجدید نظر برای پدرش خاطرنشان کرد که حکم هنوز رسما به ما ابلاغ نشده. نه به وکلا و نه به ما. فقط یکی از وکلا رونوشت دستنویس این حکم را دیده است.

دختر این فعال حقوق بشر در گفتگو با کلمه با گفت: افرادی را سراغ پدرم می فرستند که او علیه کانون مدافعین حقوق بشر صحبت کند و یا اینکه علیه خانم عبادی حرف بزند. بارها فرستاده هایی رفته اند تا پدرم را راضی کنند.

Syndicate content