Skip navigation.
Home

رویدادها

بازی با جان زندانیان سیاسی در ایران از طریق بی توجهی به سلامتشان

هجدهم جولای 2016
عفو بین الملل
مقامات ایرانی با منتهای سنگدلی جان زندانیان عقیدتی و سیاسی کشور را با محروم ساختن آنان از خدمات مناسب پزشکی و درمانی به خطر می اندازند و با سلامتشان بازی می کنند. بنابر گزارش جدید عفو بین الملل که امروز منتشر شد، زندانیان در خطر مرگ، معلولیت های دائمی، یا دیگر آسیب های جدی و مادام العمر قرار دارند.
گزارش گروگانگیری سلامت:
بازداشتن بیرحمانه زندانیان در ایران از خدمات درمانی، تصویر غم انگیزی از شرایط زندانیان و سلامتشان در زندانهای ایران به دست می دهد. این گزارش شواهد قاطعی در دست دارد که نشان می دهند نظام قضایی، خصوصاً دادستانی و حتی مقامات زندان به نیت توهین، تحقیر، ارعاب یا تنبیه و گرفتن اعتراف یا وا داشتن به توبه عمداً و بی رحمانه دسترسی زندانیان را به امکانات درمانی و پزشکی محدود و ممنوع می کنند.
به گفته فیلیپ لوتر، مدیر برنامه عفو بین الملل خاور میانه و آفریقای شمالی: «گروگان گرفتن سلامت افراد امری عادی در زندان های ایران است.

احضار کیوان رحیمیان برای اجرای حکم پنج سال حبس تعزیری

keyvan_rahimian.jpg

شهریور 91

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی – کیوان رحیمیان از اساتید دانشگاه
آنلاین بهائیان روز گذشته در پی تماس تلفنی از سوی اجرای احکام دادسرای شهید مقدسی
اوین، برای اجرای حکم پنج سال حبس تعزیری خود احضار شد.
مسئولین اجرای احکام به کیوان رحیمیان اعلام کردند که ظرف ۱۲ روز
باید خود را به زندان اوین معرفی کند. این در حالی است که پیشتر حکم دادگاه
تجدیدنظر به این استاد دانشگاه آنلاین بهائیان ابلاغ نشده بود.

محکومیت کامران رحیمیان و فاران حسامی به چهار سال حبس تعزیری

faranHesami_KamranRahimian.jpg
 بهمن , ۱۳۹۰

کامران رحیمیان و فاران حسامی از اساتید دانشگاه آنلاین بهائیان، هر کدام به چهار سال حبس تعزیزی محکوم شدند.

تارنمای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی گزارش داده است که شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی این دو شهروند بهائی را به اتهامات مشابه “عضویت در جامعه بهائی”(ماده ۴۹۹) و “اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی”(ماده ۶۱۰) به چهار سال حبس تعزیری محکوم کرد.

۳۰ سال حبس برای مسوولان و اساتید دانشگاه آنلاین بهائیان (BIHE)

bihi.jpg

مهر 90

 هفت تن از مسوولان و مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان ایران (موسسه علمی آزاد) مجموعا به ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

بنا بر گزارش رسیده، این افراد طی دو روز گذشته، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه جمعا به سی سال حبس تعزیری محکوم گردیدند که این حکم به صورت حضوری و در دادگاه انقلاب به آنان ابلاغ و مورد اعتراض متهمین و وکلای پرونده قرار گرفت.

انتقال مسوولین دانشگاه آنلاین بهائیان به زندان رجائی شهر

6prisoners_transfered.jpg

مهر 90

 شش نفر از مسوولین و مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان (موسسه علمی آزاد) بدون اطلاع قبلی از بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شدند.

بنا بر گزارشات رسیده، امروز ۱۸ مهرماه آقایان وحید محمودی، رامین زیبایی، کامران مرتضایی، فرهاد صدقی، محمود بادوام و ریاض سبحانی به زندان رجائی شهر کرج منتقل شدند.

برگزاری دادگاه هفت تن از مسئولین و مرتبطین دانشگاه آنلاین بهائی

bihi.jpg

دادگاه ۷ نفر از مسئولین و مرتبطین دانشگاه آنلاین بهائی (موسسه علمی آزاد) در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

بنا بر گزارش های رسیده، طی دو هفته گذشته دادگاه این افراد به نامهای وحید محمودی، رامین زیبایی، کامران مرتضایی، فرهاد صدقی، نوشین خادم، محمود بادوام و ریاض سبحانی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد. اتهام تمامی این افراد «عضویت در گروهگ ضد امنیتی بهائی» (ماده ۴۹۹) عنوان شده است. لازم به ذکر است که دادگاه بعضی از این افراد تنها چند دقیقه به طول انجامیده است.

دستگیری چهار شهروند بهایی در ارتباط با دانشگاه علمی بهاییان

4baha'is-BIHE.jpg

سه شنبه ۲۳ شهریورماه ۹۰، چهار تن از اساتید دانشگاه علمی بهاییان، پس از احضاری تلفنی به دادسرای شهید مقدس شعبه ۵ بازپرسی جنب زندان اوین، بازداشت شدند

 

سپیده شادابی: شکیب نصر الله، کیوان رحیمیان، کامران رحیمیان و فاران حسامی، از مدرسان رشته روانشناسی این دانشگاه هستند که پیشتر نیز هریک  ۲ بار به طور جداگانه   مورد احضار، بازجویی و تهدید قرار گرفته بودند.

به گزارش «خانه حقوق بشر ایران»‌ این در حالی است که دو هفته پس از تهدید ایشان به اخراج از مشاغلشان در مراکز مشاوره روانشناسی ، هر چهار نفر، مجبور به قطع همکاری با این مراکز شده بودند.

سه تن از این افراد،  دوران کارشناسی ارشد خود را در دانشگاههای کانادا گذرانده و دارای مدرک رسمی این دانشگاه‌ها هستند. کامران رحیمیان و فاران حسامی (رحیمیان) پس از اتمام تحصیلات خود در رشته روانشناسی دانشگاه علمی بهاییان، قادر به دریافت پذیرش برای ادامه تحصیل در دانشگاه کارلتون کانادا شدند و پس از پایان دوران کارشناسی ارشد خود به ایران بازگشته و به تدریس دانشجویان محروم از تحصیل پرداختند.

احضار ۴ نفر دیگر در ارتباط با دانشگاه آنلاین بهائیان / خبر تکمیلی؛ بازداشت اساتید احضار شده

4baha'is-BIHE.jpg

 

 چهار نفر از اساتید و مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان به نامهای کامران رحیمیان، کیوان رحیمیان، شکیب نصرالله و فاران حسامی امروز ۲۲ شهریور ماه به شعبه پنجم دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شدند. بنا بر گزارشات رسیده احضار این افراد در حالی است که هر کدام از این افراد پیش‌تر یک یا دو بار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده بودند. همچنین حدود یک ماه پیش منزل آقای رحیمیان و خانم حسامی مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفته است و وسایل شخصی آن‌ها نظیر لپ تاپ، کتاب‌ها، جزوات، موبایل‌ها، یاداشت‌های شخصی و... ضبط شده است.

نامه جامعه جهانی بهائی به وزیر علوم جمهوری اسلامی در مورد وضعیت تحصیل بهائیان

6 شهریور 90

کلمه:

بیش از ۲۰۰ زندانی سیاسی هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین نگهداری می‌شوند. (این آمار مربوط به پایان مرداد ۱۳۹۰ است.)

Syndicate content