Skip navigation.
Home

BIHE

ابراز نگرانی نسبت به بازداشت عبدالفتاح سلطانی در آستانۀ محاکمۀ مدرسان بهایی

29 شهریور 90

 

جـــرس - در واکنش به تداوم موج فشار بر بهائیان و دستگیری عبدالفتاح سلطانی، وکیل مدافع مدرّسان بهائی در آستانۀ محاکمۀ آنها، جامعه جهانی بهائی با انتشار اطلاعیه ای، نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد.

تو یاد مگیر (1)

ترجمه

 

دکتر بهروز ثابت

 

خبرهای ناخوشایند و نامیمونی از سرزمین ایران می‌رسد گویای آن که قوای حکومتی به منازل معلّمان، مدیران، و محصّلان مؤسّسۀ بهائی تحصیلات عالیه مهاجم شده‌اند و تعداد کثیری را به اسارت گرفته‌اند.  آنها دست به مصادرۀ رایانه‌ها و اسناد و مدارک زده کلاس‌های درس و آزمایشگاه‌ها را مُهر و موم نموده‌اند. این قبیل اعمال کیفرخواستی علیه نفس تحصیل علم است؛ این اعمال تهدیدی برای حقوق انسانی جهت یادگیری است، و مستلزم عطف توجّه و عکس‌العملی مناسب از جانب جامعۀ جهانی ملل، سازمان‌های حقوق بشر و مؤسّسات تحصیلات عالیه است.

جوامع بین‌المللی و حقوق بشر کاملاً واقفند که از سنۀ 1979 که جمهوری اسلامی در ایران تأسیس شد، اقدامات شدید، سازمان یافته و هماهنگ شدۀ ایذایی علیه جامعۀ بهائی، که بزرگترین اقلّیت دینی این کشور است، ازدیاد یافت.  مدیران منتخب جامعۀ مصیبت‌زده و مطیع قانون بازداشت، محبوس و شکنجه شدند.  از سنۀ 1979 تا کنون، متجاوز از دویست تن از آنان، بدون ادنی جریان مناسب قانونی و بی آن که توجّهی به اجرای عدالت گردد، اعدام شده‌اند.  اماکن مقدّسۀ بهائی تخریب شد و تشکیلاتی که به ادارۀ امور امریه مشغول بودند غیرقانونی اعلام شدند.  قبرستان‌های بهائی در معرض هتک حرمت قرار گرفته تخریب  شدند.  بهائیان از مشاغل خود منفصل شدند و کلّیه محصّلین از حضور در مدارس عالی و دانشگاه‌ها ممنوع و محروم شدند.

مدارک محرمانه از دستگاه داخلی حکومت

دستگیری سه شهروند بهائی در ساری و یک شهروند دیگر در تهران

BIHE_students.jpg

۲ خرداد , ۱۳۹۰

روز گذشته، یکم خرداد ماه، نوید اسدی، صدف ثابتیان و امیرهوشنگ امیر تبار از بهائیان ساکن ساری و سهیل قنبری از بهائیان تهران بازداشت شدند.

روز گذشته، یکم خرداد ماه، نوید اسدی، صدف ثابتیان و امیرهوشنگ امیر تبار از بهائیان ساکن ساری و سهیل قنبری از بهائیان تهران بازداشت شدند.

اخبار کوتاه تکمیلی از بازداشت بهائیان در شیراز

۱ خرداد , ۱۳۹۰

خبرگزاری حقوق بشر ایران - رهانا

بامداد امروز در نقاط مختلف کشور شهروندان بهایی مرتبط با دانشگاه و مرکز علمی بهاییان بازداشت و به زندان‌های مختلف منتقل شدند.

بامداد امروز از  ساعت حدود ۶ صبح نیروهای امنیتی در اقدامی هماهنگ به خانه‌های امان الله مستقیم، مهران بهمردی، امین طالعی، نغمه مستقیم و شهناز سمیعی مراجعه کردند.

تایید بازداشت ۱۲ شهروند بهایی در نقاط مختلف ایران

BIHE.jpg

کمیته گزارشگران حقوق بشر -امروز ۱ خرداد ۹۰ نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات با ورود به منازل عده‌ی زیادی از مسوولین علمی دانشگاه علمی آزاد (BIHE) بهاییان، بسیاری از آنان را بازداشت کرده‌اند. بازداشت‌های صبح امروز همچنان ادامه دارد و بنا بر اطلاع منابع آگاه تا کنون بازداشت ۱۲ نفر قطعی شده است.

یورش نیروهای امنیتی به منازل مسوولین و مراکز علمی دانشگاه آن‌لاین بهاییان در شهرهای مختلف و بازداشت گسترده‌ی آن‌ها

logo_BIHE.jpg

کمیته گزارشگران حقوق بشر - امروز ۱ خرداد ۹۰ نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات با ورود به منازل عده‌ی زیادی از مسوولین علمی دانشگاه علمی آزاد (BIHE) بهاییان و ضبط کتب، رایانه‌ها و سایر وسایل شخصی تا کنون و حداقل بیش از ۹ نفر از آن‌ها را بازداشت کرده‌اند.

Syndicate content