Skip navigation.
Home

دانشجويان

بازداشت دست کم ١۵ دانشجو و فعال سیاسی در شهر مهاباد

 
 تیر 1391 

تهدید امین نیایی فر، دانشجوی ممتاز زندانی، برای تکذیب شلاق خوردنش

 آبان 90

 

مسوولان اجرای احکام اوین با احضار امین نیایی فر، دانشجوی زندانی که هفته پیش به اتهام توهین به رییس دولت شلاق خورده است، از وی خواستند که به صورت مکتوب شلاق خوردن خود را تکذیب کند تا برای انتشار در اختیار مطبوعات قرار دهند. امین نیایی فر در برابر خواسته آنها که با تهدید همراه بود تا هم اکنون مقاومت کرده است.

آغاز سال تحصیلی و طعم تلخ تبعیض و تفکیک های جنسیتی/ آزاده دواچی

 کمتر از یک هفته از اول مهرماه، آغاز سال تحصیلی 1390 خورشیدی، می گذرد. سال تحصیلی که برای هر دانش آموز و دانشجویی می تواند روزهای پُر خاطره و دل انگیزی باشد. اگر چه که برای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان شاید اینگونه نباشد، چرا که آغاز سال تحصیلی جدید برای بسیاری از آنها به منزله چشیدن طعم نابرابری های جنسیتی و تفکیک هایی است که چندان خوش آیند نیست.

نامه تکان دهنده دکتر ملکی خطاب به احمد شهید: شهادت می دهم که زندانیان جوان و دانشجو در ایران شکنجه و اعدام شده اند

17 شهریور 90

 

دانشجو نیوز- دکتر محمد ملکی، اولین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب ایران, طی نگارش نامه ای تکان دهنده خطاب به احمد شهید، با اشاره به وضعیت اسفبار حقوق بشر در ایران و همچنین با تاکید بر «جنایت های حاکمان قدرت طلب و استبدادی» اعلام نموده که برای شهادت در مورد شکنجه و اعدام زندانیان در ایران آماده بوده و «پای هزینه آن» نیز ایستاده است.

حکم های تازه زندان برای فعالان دانشجویی

6 شهریور 90

روز

آرش بهمنی:

هم‌زمان با کار گذاشتن گیت‌های امنیتی ورودی در کوی دانشگاه تهران٬ یک عضوشورای عمومی دفتر تحکیم به زندان محروم شد. از سوی دیگر گزارش‌ها حکایت از آن دارد که سورنا هاشمی و علی‌رضا فیروزی٬ دو دانشجوی دانشگاه زنجان٬ درزندان اوین وضعیت سختی را تجربه می‌کنند.

گیت ورودی در کوی دانشگاه

صدور بیش از سی ماه حکم زندان تعلیقی برای دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه

۲۵ مرداد , ۱۳۹۰

در پی اعتراض دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه به حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، صفارهرندی، به مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه در سال گذشته، دادگاه انقلاب استان کرمانشاه اقدام به صدور احکام سنگین حبس تعلیقی برای دانشجویان این دانشگاه نموده است.

در آذر ماه سال گذشته و در پی این اعتراض، چند تن از دانشجویان این دانشگاه بازداشت و توسط اطلاعات سپاه مورد بازجویی قرار گرفته بودند.

فراخوان دانشجویان سبز دانشگاههای کشور برای بزرگداشت سالگرد ١٨ تیر

16 تیر 90

جرس:در آستانۀ هجدهم تیرماه و سالگرد قیام دانشجویی تیرماه سال ٧٨، دانشجویان سبز چند دانشگاه کشور با صدور بیانیه هایی جداگانه، خواستار گرامیداشت این روز و برگزاری مراسمی چون شعارهای شبانگاهی، حضور بر مزار دانشجویانِ جانباخته و همچنین تجمعاتی در یادبود این روز شدند.

این دانشجویان همچنین ضمن محکوم کردن جو خفقان و تداوم سرکوب در دانشگاههای کشور، از تمامی روحانیون مبارز خواستار آن شدند تا سکوت خود را شکسته و ندای حق طلبانه سر دهند.

وزیر علوم: نبايد اجازه اختلاط به دانشجويان داده شود

ایرنا- وزير علوم، تحقيقات و فناوري ایران با بيان اينكه دانشگاهها بايد سرچشمه فرهنگ اسلامي باشند، می گوید: "حضور دختر و پسر در دانشگاهها يك فرصت است ولي نبايد اجازه اختلاط به دانشجويان داده شود."

به گزارش ايرنا، كامران دانشجو روز شنبه در جلسه شوراي اداراي شهرستان بابل كه در دانشگاه صنعتي نوشيرواني برگزار شد افزود: "دانشجويان بايد آموزنده فرهنگ اسلامي باشند و دانشگاه نيز محل تبلور علم و دانش است و علم و دانشي كه در دانشگاهها ترويج مي شود بايد ابزاري براي تعالي محسوب شود."

Syndicate content