Skip navigation.
Home

زندان

ایران در ۲۰۱۱، هم‌چنان بدترین زندان روزنامه‌نگاران

jelogiri_ruznamenegaran.gif

رادیو فردا : کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران که گزارش سالانه‌ای با عنوان «حمله به مطبوعات» منتشر می‌کند در گزارش سال ۲۰۱۱ خود که در وب‌سایت این کمیته انتشار یافته، جمهوری اسلامی ایران را «بدترین زندانی‌کننده روزنامه‌نگاران» نامیده‌ است.

روایت خبرنگار آلمانی از شرایط وحشتناک زندان در ایران

zendani.jpg

دویچه وله : یک روزنامه نگار آلمانی که در جریان تهیه گزارش از حکم سنگسار سکینه آشتیانی در ایران بازداشت شده بود برای نخستین بار از وضعیت غیرقابل تحمل زندان صحبت کرده است. او پس از ۱۳۲ روز بازداشت، یک سال پیش آزاد شد.

تعداد زندانیان در ایران «سه برابر ظرفیت زندان ها»

 محمد باقر ذوالقدر، معاون قوه قضاییه حکومت ایران در جدید‌ترین اظهار نظر به افزایش میزان جرم و همچنین افزایش قابل توجه تعداد زندانیان اعتراف کرده و زندانیان محبوس در ایران را «سه برابر ظرفیت زندان‌ها» دانسته است.

مصاحبه با خانواده های بهنام گنجی و کوهیار گودرزی؛ در زندان به این دو دوست چه گذشته است؟

 مهر 90

 

روزآنلاین- خانواده کوهیار گودرزی در مصاحبه با "روز" نسبت به وضعیت او ابراز نگرانی شدید کرده و گفتند که بیش از 60 روز است در بی خبری مطلق از او به سر می برند و مسولان قضایی نیز مسولیت بازداشت این فعال حقوق بشر را بر عهده نمی گیرند.

مشاهده بیماری وبا در چندین زندان، بدلیل آب آشامیدنی آلوده

28 تیر 90

جرس:بنا به گزارش منابع حقوق بشری، طی هفته‌های اخیر چند مورد مبتلا به بیماری وبا در زندان‌های قزل حصار و رجایی شهر کرج و ندامتگاه پردیس مشاهده شده است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گزارش داده است که بر اساس گزارش بهداری زندان قزل حصار سه مورد بیماری وبا در این زندان تشخیص داده شده است.

هم چنین بر اساس تحقیقات انجام شده، یک مورد نیز در رجایی شهر کرج و یک مورد در ندامتگاه کرج مثبت گزارش شده است.

زندان یزد به وضعیت انفجاری رسیده است

۲۸ خرداد , ۱۳۹۰

خبرگزاری حقوق بشر ایران - رهانا

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: متاسفانه وضعیت زندان مرکزی یزد از لحاظ فضای فیزیکی بسیار نامناسب بوده و به وضعیت انفجاری رسیده است.

غلامحسین حیدری در بازدید از بندهای مختلف زندان مرکزی و بخش‌های ورزشی، فرهنگی، درمانگاه، مراکز آموزشی و حرفه‌آموزی و خوابگاه‌های زندانیان، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات موجود قرار گرفت.

یک نماینده مجلس: ۳۵ زندان در کشور در حال ساخت است

آفتاب- عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس سازمان بازرسی که از کمبود ظرفیت زندان‌ها در کشور گلایه کرده بود گفت: حدود ۳۵ زندان در کشور در حال ساخت است که باید ساخت آنها هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.

به گزارش آفتاب، موسی قربانی در گفت‌وگو با خانه ملت، تصریح کرد: پس از انقلاب بنا به دلایلی تصمیم گرفته شد که زندان‌سازی در کشور متوقف شود، اما این تصمیم اشتباه بود چرا که نداشتن زندان باعث کاهش در میزان جرم و جرائم نخواهد شد.

عفو بین الملل خواستار بررسی حوادث خونین زندان قزلحصار شده است

سازمان عفو بین الملل خواستار رسیدگی به حادثه منجر به کشته شدن شماری از زندانیان در زندان قزلحصار ایران شده است.

عفو بین المللی، از سازمان های مدافع حقوق بشر، با انتشار اطلاعیه ای نسبت به خبرهای مربوط به کشته شدن حدود چهارده نفر در زندان قزلحصار در شامگاه روز سه شنبه این هفته ابراز نگرانی کرده و این حادثه را باعث نگرانی دانسته است.

زندان قزلحصار در منطقه کرج، نزدیک تهران واقع شده است.

تشکیل بند امنیتی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – کلیه زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به سالن ۱۲ بند ۴ این زندان منتقل و کلیه تماس‌های این زندانیان قطع شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مسئولین زندان رجایی شهر کرج به دستور وزارت اطلاعات، با ایجاد یک محل مشابه بند امنیتی ۳۵۰ اوین، کلیه زندانیان سیاسی را در سالن ۱۲ بند ۴ این زندان محبوس کرده و تماس‌های تلفنی ایشان را قطع کردند.

سالن ۱۲، بند ۴ زندان رجایی شهر کرج فاقد سرویس بهداشتی مناسب است و برق اکثر اتاق‌های آن قطع و پنجره‌های آن بدون شیشه است.

حس زندان

mahvash_sabet.png

شعری از مهوش ثابت


گیسوانش را به دست باد داد
رنگ لبخندی به لب هایش نشست


شیشه سار گونه های روشنش
در غروب خنده ی تلخی شکست


یاد آرد روزگار رفته را
قصه می گویددو چشمش خون فشان


ناگهان طوفان به دنیایش وزید
دیگر از هستی ندارد او نشان


کودکانش را به تقدیری سپرد
کا ین چنین با او سر نا ساز داشتSyndicate content