Skip navigation.
Home

بهائیان روستای ایول

نامه کشاورزان بهائی روستای ایول به اولیا و مراجع امور درمرکز استان ( شهر ساری )

نامه ای که کشاورزان بهائی روستای ایول درتاریخ 3/5/90 تنظیم نمودند و به اولیا و مراجع امور درمرکز استان ( شهر ساری ) به صورت حضوری، و همچنین با پست پیشتاز به طهران ارسال داشتند که شاید موثر واقع شود و پرونده با سرعت بیشتر به سرانجام خود رسد.

نگاهی گذرا به پیگیری های شش ماهه کشاورزان بهائی روستای ایول

تابستان و پائیز سال1390 / با پرونده ش : 9009981992100155

6/4/90 طبق اظهارات دوستان مسلمان محلی، قاضی دادگاه کیاسر از متهمین پرونده ی تخریب منازل و طویله احشام و انبار کاه و علوفه کشاورزان بهائی ایولی، بازجوئی به عمل آورده است. ( یک سال بعد از تخریب )

 

9/4/90 نامه ای از طرف کشاورزان بهائی ایولی به دادگاه کیاسر نوشته شد که به روال هرساله کشت جوی خویش را درو نمایند. نامه به دادگاه کیاسر برده شد و قاضی معمم فتحی که به جای قاضی ناصری در دادگاه بود، آن را پاراف نمود که با نظارت پاسگاه انجام شود. نامه به پاسگاه تحویل گردید. فرمانده پاسگاه که قبلاً فلاح ورکی بود به جایش رائی نژاد خناری جانشین شده بود و قول همکاری داد ولی غیر از هماهنگی با شورای اسلامی ایول، کاری دیگر انجام نداد. چند روز پشت سر هم برای یافتن کومباین به ایول و روستاهای اطراف مراجعه شد و بالاخره کومباینی که در روستای سنور مشغول درو بود همراهی نمود ومحصول جو زمین ها را برداشت کرد. (16/4 ). البته امسال به علت خشک سالی محصولات زراعی در چهار دانگه وضعیت مطلوبی نداشت.

 

دادنامهَ کشاورزان بهایی روستای ایول

اين دادنامه مربوط به پرونده ی تخریب منازل مسکونی و طویله احشام و انبار کاه و علوفه کشاورزان بهائی ایول است.   همچنین بعضی از مطالب در این دادنامه بررسی شده است.  

 پیگیری پرونده تخریب منازل بهائیان ایول در بهار 1390

 

ش.پ : 0035/89/304/6351 ـ ش.جدید : 155/90 ـ ش.ب : 900160

 

 

 29/1/90 ـــ به دنبال پیگیری های سنه قبل در روند تکمیل پرونده تخریب منازل بهائیان کشاورز روستای ایول، و روشن شدن و از ابهام خارج نمودن آن که قاضی دادگاه کیاسر آن را به تاریخ 20/8/89ارجاع به اداره امنیت و اطلاعات نیروی انتظامی ساری داده بود تا محرکین و مخربین این واقعه غیر قانونی و غیر شرعی معلوم شود؛ و گذشت مدت زمان طولانی از آن در 29فروردین وکالای پرونده به دادگاه کیاسر نزد قاضی ناصری رفته وپیگیر پرونده شدند وی اعلام داشت که پرونده در دادگاه نیست و ممکن است در پاسگاه باشد لذا وکلا به پاسگاه پشتکوه در تلمادره مراجعه نمودند ولی از پرونده خبری نبود. مامور پاسگاه با مراجعه به آرشیو خود اعلام نمود که پرونده مزبور در تاریخ20/8 در 58 برگ به سازمان مزبور تحویل و هنوز عودت داده نشد.

 

 از این سفر نتیجه ای حاصل نگردید وکلا تصمیم گرفتند که در شهر ساری از نهادهائی که ممکن است پرونده ایول در آن بایگانی شده باشد مراجعه نمایند. موارد ذیل از جمله در این مورد صورت گرفت :

خانه های بدون بام ایول، درتحجُّر برف و بوران زمستان 1389

ش.پ : 0035/89/304/6351

از فصل، ماه، هفته و روز دیگر گذشته، و تیک تیک عقربه ی ساعت به پایان سال نزدیک است و تحویل سال از 89 به 90 و اعلام سال نو با بوق و کرنا، وخواندن آیه ی تحویل سال به روال هر ساله : " یا مقلِّبَ القلوبِ والابصار، یا مدبِّرَاللیلِ والنّهار، یا مُحَوِّلَ الحول و الاحوال، حوِّل حالنا إلی أحسَنِ الحال." (1) ولی بدون این که تحوّلی در وجود انسان مغرور و خودبین روی داده باشد؛ انسانی که نتوانسته است با گذشت عمر چند ساله ی خود و دیدن حوادث و وقایع آفاقی و أنفُسی در پیرامونش درس عبرت گیرد، وهم چنان با تکیه بر زر و زور و عدم دگر اندیشی زندگی را بر گروهی که تعلقات جسمانی و روحانی به آب و خاک وطن مألوف خود دارند، راه را بر آنان سد نموده واز طرفی سخن از عدالت اجتماعی و صلح وسلام وامنیت سر می دهد که هیچ کدام آن حداقل برای خودش هم که مدعی آن است، فراهم نیست؛ چون خداوند مخاطباً للانسان فرموده است : " آنچه را برخود نمی پسندی بر دیگران مپسند." (2)

زمین های کشاورزی بهائیان روستای ایول به بیت رهبری تقدیم می شود/ به همراه اسناد

خبرگزاری هرانا - به دنبال نامه ای که ده نفر از مسلمین روستای ایول به جنتی دبیر شورای نگهبان نوشتند و در آن اشاره به سکونت 100 ساله ی بهائیان در ایول که بیش از 30 هکتار زمین و خانه سرا دارند و متقاضی قیمت گذاری و واگذاری آن به مسلمین شدند و جنتی با مشورت حضوری با لاریجانی رئیس قوه ی قضائیه دارد متفق القولند که زمینهای مزبورمال ولی فقیه ، خامنه ای است و برای تصاحب آن باید ستاد 8 ماده ای امام وارد کار زار شود که نامه مزبور در ضمیمه آمده است .

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، به دنبال این جریان شورای اسلامی ایول نامه ای به روستاهای اطراف می نویسد که

فیلمی در رابطه با زمین های کشاورزی بهائیان روستای ایول که به بیت رهبری تقدیم می شود

{flv}documents_center/200/bahais_forced_to_hand_over_their_lands_to_supreme__19427{/flv}
Syndicate content