Skip navigation.
Home

مرگهای مشکوک

شکایت به سازمان ملل درباره نوزاد ناپدیدشده در زندان اوین

عدالت برای ایران- ۱۳ اسفند ۱۳۹۴: عدالت برای ایران با ثبت شکایتی در گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل خواهان مشخص شدن سرنوشت یک نوزاد ناپدید شده در زندان اوین تهران شد.

این نهاد حقوق بشری از کمیته کاری ناپدیدشدگان قهری خواست سرنوشت گلرو راحمی‌پور مقدم، نوزاد نا‍پدید شده دو تن از زندانیان سیاسی دهه شصت که ۳۲ سال پیش در زندان اوین تهران متولد شده و همچنین حسین راحمی‌‍پور مقدم، پدر این نوزاد، دندانپزشک و فعال سیاسی که گفته می‌شود اعدام شده را پیگیری کرده و جمهوری اسلامی ایران را در رابطه با وضعیت این پدر و دختر پاسخگو کند.

اطلاعیه مطبوعاتی :حکومت ایران پاسخگوی مرگ زندانیان عقیدتی در زندانها باشد

satar-beheshti-2.jpg
آبان 1391


دبیرخانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران صبح امروز با صدور بیانیه ای خواهان پاسخگویی حکومت ایران در خصوص مرگ زندانیان سیاسی و عقیدتی علی خصوص ستار بهشتی شد.

این گروه حقوق بشری هم چنین دولت ایران را به شفاف سازی در رابطه با مرگ ستار بهشتی و نیز برداشتن گامهای واقعی و ضروری منجمله پیگرد قضایی و مجازات مناسب عوامل اصلی چنین وقایعی دعوت نموده و اعلام کرد تحقق چنین امری نشان دهنده اراده آن حکومت در بهبود و ارتقاع وضعیت حقوق بشر در ایران خواهد بود.

اعلام فوت ستار بهشتی، وبلاگ نویس در بازداشتگاه پلیس فتا

satar-beheshti.jpg

 پلیس فتای تهران در پاسخ به پیگیری های صورت گرفته از سوی خانواده ستار بهشتی برای روشن شدن وضعیت وی، فوت وی در بازداشتگاه را به خانواده اعلام کرده است.

مصاحبه با پدر یک زندانی گمنام که در سکوت جان داد

Arash-Arkan.jpg
آبان , ۱۳۹۰

گفتگوی مسیح علی نژاد با پدر آرش ارکان از جان باختگان پس از انتخابات۸۸ و شکست سکوت دو ساله

آرش ارکان روز ۹ بهمن‌ ۱۳۸۹، حدود ساعت دو بعد از ظهر، پس از یک سال و سه ماه زندان در بیمارستان بقیه‌الله تهران وابسته به سپاه  پاسدران انقلاب اسلامی درگذشت.

خانواده های جان باختگان بعد از انتخابات: لاریجانی قاتلان فرزندان ما را معرفی کند

2 شهریور 90

روزآنلاین؛ فرشته قاضی- خانواده های ۴ تن دیگر از جانباختگان بعد از انتخابات در واکنش به سخنان اخیر رئیس قوه قضائیه گفتند لاریجانی باید در قبال عدم رسیدگی به شکایات آنها برای معرفی قاتلان عزیزان شان پاسخگو باشد.

پدر رامين پوراندرزجانی: همه چيز را به خدا واگذار کرده ام؛ دادم را بستاند

مژگان مدرس علوم - جرس: پدر رامين پوراندرجانی در اولين سالگرد درگذشت پسرش می گويد: من همه چيز را به خدا واگذار می کنم و فکر نمی کنم اينجا بتوانم دادم را بگيرم. خدای بزرگ خودش ناظر تمام اتفاقات است و به همه چيز عالم است من از خدا می خواهم دادم را بستاند. آن چيزی که نبايد می شد اتفاق افتاد پسرمان را از ما گرفتند.

بيست و يکم آبان ماه اولين سالگرد درگذشت رامين پوراندرزجانی، پزشک کهريزک در مسجد طوبی تبريز برگزار شد که جمعيت زيادی در آن حضور داشتند.

Syndicate content