Skip navigation.
Home

اخبار حقوق اقلیتها

بازداشت وبی خبری مطلق از وضعیت یک شهروند کرد اهل سلماس

bazdasht7.jpg

 از سرنوشت یک شهروند کرد اهل سلماس که‌ بیش از یک هفته است توسط عوامل اطلاعات این شهرستان احضار و بازداشت شده‌ خبری در دست نیست.

برقراری فضای شدید امنیتی و بازرسی در مناطق کرد نشین غرب ایران

18 شهریور 90

 منابع خبری از امنیتی و نظامی شدن مناطق کرد نشین در غرب ایران خبر داده اند.

بر اساس گزارش وبسایت "هرانا"، در طول چند روز گذشته نیروهای امنیتی و نظامی در مناطق مختلف استان کرمانشاه و شهر کامیاران به حالت آماده باش در آمده‌اند.

ایجاد فضای امنیتی در مناطق ترک نشین ایران / بازداشت شهروندان

fazayeh-amniyati.jpg
01 خرداد 1390

خبرگزاری هرانا – در پنجمین سالگرد اعتراضات مردم آذربایجان شهر‌های ترک نشین شاهد حضور نیروهای امنیتی در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر‌ها بود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران فضای امنیتی در شهرهای تبریز، اهر، مرند، مراغه بسیار مشهود بوده است و شاهدان عینی از حضور یگان‌های ویژه و نیروهای انتظامی و امنیتی در سطح شهر خبر دادند.

آخرین خبر ها از وضعیت جامعه بهائی ایران

اصفهان: یورش به خانۀ چهار بهائی و دستگیری سه نفر

در ۲۴ بهمن ١٣٨٩ (۱۳ فوریه ۲۰۱۱)، خانه هاى آقايان فرهود اشتیاق و میثاق محمدعلی زاده و خانم انیسا مطهر و یکی دیگر از بهائیان ساکن اصفهان (که نامش مشخص نیست)، توسط چهار مأمور وزارت اطلاعات بازرسی و در هر مورد مطالب مربوط به آئین بهائی ضبط شد.

آقای محمد علی زاده، خانم مطهر و فرد بهائی دیگر دستگیر شدند و در بازداشت به سر می برند. آقای اشتیاق در آن زمان در خانه نبود و به خانواده اش گفته شد که بايد به محض بازگشت به اصفهان خود را به وزارت اطلاعات معرفی کند....

تحرکات جدید علیه دراویش گنابادی درکرج

در ادامه تشدید فشارهای غیرقانونی بردراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی ، بار دیگر تخریب حسینیه دراویش کرج در دستور کار شهرداری این شهرستان قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نوربه نقل از یک مقام آگاه ؛ براساس ابلاغیه ای که طی روزهای اخیر از سوی شهرداری کرج تنظیم شده ، بر لزوم تخریب این مکان عبادی تأکید شده است .
لازم به یادآوری است ، شکل گیری و اجرایی شدن طرح پروژه تخریب حسینیه دراویش کرج از سوی افراطیون مذهبی و همکاری تنگاتنگ مراکز امنیتی و نهادهای دولتی در سالهای اخیر در حالی مطرح می شود که

دراویش گنابادی از محاکمه دسته جمعی پیروان خود در بروجرد خبر می‌دهند

مصطفی آزمایش، سخنگوی دراویش نعمت اللهی گنابادی می گوید که ۱۸۹ تن از این دراویش روز شنبه ۱۴ اسفند به طور دسته جمعی در دادگاهی در بروجرد محاکمه می شوند.

آقای آزمایش به بی بی سی فارسی گفت که اتهام این دراویش "تمرد در برابر مأموران حکومتی، اغتشاش، به هم زدن نظم عمومی، توهین به مراجع و توهین به مقامات عالی مملکتی، به خصوص شخص اول نظام" اعلام شده است.

تهدید آتش افروزان به انتقام، در صورت دوستی بهائیان با مسلمانان

bahais_burntShops_1.jpg
ژنو، ۲۶ دی ۱۳۸۹ (۱۶ ژانویه ۲۰۱۱) (سرویس خبری جامعۀ بهائی) – اخیراً موجی از حمله با مواد آتش زا به فروشگاه های متعلّق به بهائیان رفسنجان در ایران به راه افتاده که به نظر می رسد بخشی از کمپینی برای مخدوش کردن روابط میان بهائیان و مسلمانان شهر باشد.

پس از حدود دوازده مورد از این حملات که از ۳ آبان ۱۳۸۹ (۲۵ اکتبر ۲۰۱۰) شروع شده، به حدود ۲۰ خانه و فروشگاه متعلق به بهائیان اخطارنامه ای خطاب به «اعضای فرقۀ بهائیت» فرستاده شده است.

بازداشت فيض الله روشن در ساري

خبرگزاری هرانا - یک شهروند بهایی ساکن ساری به نام "فیض الله روشن" در روز شنبه ۲۵ دی ماه ۸۹ پس از احضار و معرفی خویش به اداره اطلاعات شهر مذکور بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با گذشت چندین روز از بازداشت نامبرده هیچ اطلاع از سرنوشت وی در دست نیست.
یادآوری می‌شود

۹ باب مغازه مجموعا ۱۳ بار در طی ۵۰ روز به آتش کشیده شد

در راستای آزار و اذیت شهروندان بهایی و در تداوم به آتش کشیدن محل کسب بهائیان در شهر رفسنجان در طی دو روز گذشته دو باب مغازه به آتش کشیده شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نیروهای خودسر با حمایت آمرین دولتی و در تداوم آزار و اذیت شهروندان بهایی یک دکان عینک فروشی متعلق به شاهرخ و فرخ بندی را در بامداد ۱۰ دی ماه و مغازه تعمیر لوازم خانگی آقای ایرج پاینده برای سومین بار در بامداد ۱۲ دی به آتش کشیدند.

بازداشت و احضار بیش از ۶۰ تن از شهروندان مسیحی درکریسمس

ماموران امنیتی و اطلاعاتی در ساعات اولیه بامداد روز کریسمس ( شنبه ۴ دی ماه ) با ورود به خانه شماری از نوکیشان مسیحی که از قبل مورد شناسایی قرار گرفته بودند ۲۵ تن از آنان را بازداشت کردند .

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران”هرانا” منابع خبری مسیحی گزارش دادند که کلیه ماموران لباس شخصی به صورت مسلح به منازل شهروندان مسیحی یورش برده و دست کم ۶۰ تن از ایشان بازداشت شدند.

Syndicate content