Skip navigation.
Home

حقوق شهروندی بهائیان

پلمپ محل کسب یک شهروند بهائی در سمنان

siamak_Ighani.jpg
۱۴ شهریور , ۱۳۹۰
 

محل کسب سیامک ایقانی، شهروند بهائی ساکن سمنان، در تاریخ ۲۷ مرداد ماه، توسط مامورین اماکن پلمپ شد.

در ادامه آزار و اذیت شهروندان بهائی در ایران، مغازه عینک فروشی زایس متعلق به سیامک ایقانی، توسط مامورین اماکن، پلمپ شد.

ابراز نگرانی مایکل اسپیندلگر، معاون صدراعظم و وزیر امور خارجه اتريش، از ظلم به بهائیان ایران

  • ابراز نگرانی مایکل اسپیندلگر، معاون صدراعظم و وزیر امور خارجه اتريش، از ظلم به بهائیان ایران
  • June 2nd, 2011
  • بیانیۀ مطبوعاتی وزارت خارجۀ اتریش، ۱ ژوئن /۲۰۱۱

    اسپیندلگر: «باید حقوق جامعۀ بهائی در ایران تأمین شود

بازداشت پیمان قیامی، شهروند بهایی ساکن کرمانشاه

پیمان قیامی، شهروند بهایی ساکن کرمانشاه، بدون ارائه حکم قضایی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیمان قیامی ساعت ۳۰: ۸ صبح امروز ۱۹ فروردین ماه، توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به منزل مسکونی پیمان قیامی که در کرمانشاه سکونت دارد، پس از بازرسی خانه و ضبط برخی وسایل شخصی از جمله کتاب ها و دو کیس کامپیوتر نامبرده را نیز همراه خود بردند.

شرح اخراج یک نوجوان بهائی از دبیرستانی در نجف آباد اصفهان

اخراج جوانان بهایی از مدارس رسمی همچنان ادامه دارد. اولین اخراج دانش آموزان بهايی در منطقه ی نجف آباد اصفهان و حومه در تاریخ 13/7/1360 بود و هنوز (بهمن ماه سال1389) كه قریب سی سال از آن زمان گذشته، همچنان این داستان ادامه دارد.

خانم سمیرا ه ، متولد1371، ساكن گلدشت (شهركي مستقل در 10 كيلومتري شرق نجف آباد) كه در رشته ی گرافیك (هنرهای تجسمی)، در هنرستان شهید مجید ابوترابی، واقع در نجف آباد، به تحصیل اشتغال داشته، داستان اعجاب انگیز اخراج خود از دبیرستان و بخصوص نحوه ی برخورد مسئولین و دلایل و براهین آنان در مورد این ظلم بی امان را، به قلم گویا و شیوای خود، این سان شرح می دهد:

تهدید آتش افروزان به انتقام، در صورت دوستی بهائیان با مسلمانان

bahais_burntShops_1.jpg
ژنو، ۲۶ دی ۱۳۸۹ (۱۶ ژانویه ۲۰۱۱) (سرویس خبری جامعۀ بهائی) – اخیراً موجی از حمله با مواد آتش زا به فروشگاه های متعلّق به بهائیان رفسنجان در ایران به راه افتاده که به نظر می رسد بخشی از کمپینی برای مخدوش کردن روابط میان بهائیان و مسلمانان شهر باشد.

پس از حدود دوازده مورد از این حملات که از ۳ آبان ۱۳۸۹ (۲۵ اکتبر ۲۰۱۰) شروع شده، به حدود ۲۰ خانه و فروشگاه متعلق به بهائیان اخطارنامه ای خطاب به «اعضای فرقۀ بهائیت» فرستاده شده است.

بازداشت فيض الله روشن در ساري

خبرگزاری هرانا - یک شهروند بهایی ساکن ساری به نام "فیض الله روشن" در روز شنبه ۲۵ دی ماه ۸۹ پس از احضار و معرفی خویش به اداره اطلاعات شهر مذکور بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با گذشت چندین روز از بازداشت نامبرده هیچ اطلاع از سرنوشت وی در دست نیست.
یادآوری می‌شود

ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در مشهد

bahai1.jpg

مسئولان بهشت رضا مشهد از تحویل و اجازه دفن یک شهروند بهایی به نام خانم روشنی که در روزیک شنبه ۲۶ دی ماه فوت کرده به خانواده‌اش خودداری کرده و به ایشان اعلام کرده‌اند که از این پس هیچ فرد بهایی اجازه دفن در قبرستان فعلی بهاییان را ندارد مگر در زمین جدیدی که ایشان مشخص کرده‌اند.

آزادی ساسان تقوا و هاله روحی، دو فعال مدنی بهایی

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی – ساسان تقوا و هاله روحی دو شهروند بهایی و فعال مدنی شهر شیراز که در حال طی کردن دوران 4 سال محکومیت خود بودند، امروز 17 آذر ماه آزاد شدند.

بر اساس گزارشات رسیده به جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، آزادی این دو فعال مدنی بنا بر «حکم رسمی دادگاه انقلاب شهر شیراز» بوده است.

بر اساس این گزارش، حکم آزادی خانم رها ثابت، سومین فعال مدنی بهایی شهر شیراز «در دست اقدام است.»

مصادره زمین های کشاورزی بهاییان روستای ایول

در طی 27 سال اخیر که بهاییان روستای ایول از روستای خود رانده شده اند، برای سر زدن به خانه و زمین های کشاورزی خود باید از پاسگاه منطقه اجازه می گرفتند و تنها مدت زمان محدودی اجازه برای حضور در روستا داشتند.

این بار بهاییان روستای ایول برای کشت زمینهای خود طبق معمول با حکم پاسگاه به روستای خود مراجعه کردند،

بازداشت دو شهروند بهایی جهت اجرای حکم حبس تعزیری

SimaEshraghi_JalayerVahdat.jpg

خبرگزاری هرانا - دو شهروند بهايي ساكن مشهد به نام هاي "جلاير وحدت" و " سيما اشراقي" صبح روز يك شنبه 2 آبان ماه براي گذراندن محكوميت 5 ساله، خود را به دايره اجراي احكام مشهد معرفي كرده كه پس از بازداشت به زندان وكيل آباد مشهد منتقل شدند.

Syndicate content