Skip navigation.
Home

نسرین ستوده

نسرین ستوده و حمایت از قربانیان حمله به نشریه فرانسوی

نسرین ستوده و حمایت از قربانیان حمله به نشریه فرانسوی

رفتار خشونت آمیز دیگری تعدادی از اهالی مطبوعات را در فرانسه طعمه ی خشم و تعصب نمود . آنان که مدعی دفاع از مذهب خاصی هستند, بدانند که هیچ مذهبی چنین خشونت عریانی را توصیه نمی کند.
اینجانب ضمن تسلیت به خانواده های کشته شدگان و فرانسویان که در این فاجعه, عزادارند, از اینکه دولت و ملت فرانسه به بهانه ی ایجاد نظم و امنیت, آزادی دیگر شهروندان را سلب نمی کنند, سپاسگزارم.
از اینکه در محافظت از دمکراسی از رفتارهای مدنی استفاده می کنید, صمیمانه از شما سپاسگزارم. شاید همین اقدامات به ما نیز بیاموزد چگونه با صبر و بردباری بر موانع دمکراسی و آزادی بیان غلبه کنیم.

نسرین ستوده؛ ۳۷ روز اعتصاب غذا به خاطر دفاع از حق فرزندان

caricature_sotudeh.jpg

 آذر 1391

 

سی و هفت روز از اعتصاب غذای نسرین ستوده وکیل دربند دادگستری که این روزها در زندان اوین به سر می برد می گذرد، و علیرغم ضعف شدید جسمی وی همچنان مصمم به ادامه این اعتصاب غذای اعتراضی است.

به گزارش کلمه، نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر زندانی که بیش از دو سال از حکم ۶ ساله ی خود را بی آنکه حتی یک روز به مرخصی بیاید می گذراند، از ۲۶ مهرماه دست به اعتصاب غذای اعتراضی زد.

انتقال نسرین ستوده به بهداری زندان یک هفته پس از اعتصاب غذا

nasrin_sotudeh_2.jpg

آبان 1391

 

کلمه:

نسرین ستوده، فعال حقوق بشر در بند که از هفته ی پیش دست به اعتصاب غذا زده بود در پی وخامت حالش به بهداری این زندان منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل محبوس در بند زنان زندان اوین که از هفته ی پیش دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود دو روز پیش در پی وخامت حالش به بهداری این زندان منتقل شده است.

دکتر نیره توحیدی: نسرین ستوده را دریابیم

مدرسه فمینیستی: بیش از صد روز از دستگیری نسرین ستوده گذشت... زنان ایران در این مدت در اعتراض نسبت به دربند بودن نسرین ستوده وکیل شجاع جنبش زنان، همچنان از او می گویند ...از اوکه تلاش های قانون مند و مسالمت جویانه اش درسی بزرگ برای جنبش زنان ایران بوده است. در همین راستا مطلب زیر به قلم دکتر نیره توحیدی را می خوانید که به امید آزادی هرچه سریعتر نسرین ستوده به نگارش درآمده است:

عفو بین الملل خواستار آزادی نسرین ستوده شد

logo_amnesty_International_2.jpg

خبرگزاری هرانا - سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای با استناد به فراخوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواستار آزادی نسرین ستوده شد.

در بیانیه عفو آمده است: روز ۲۳ نوامبر کمیسرعالی حقوق بشر ملل متحد فراخوانی برای آزادی نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر صادر کرد. این فراخوان به دنبال اولین جلسه دادگاه نسرین ستوده در روز ۱۵ نوامبر صادر گردید.

نسرین ستوده؛ «نماد دفاع از حقوق متهم در سیستم قضایی ایران»

nasrin_sotudeh_2.jpg
آنگونه که رضا خندان، همسر نسرین ستوده به رادیو فردا گفته‌است، اعتصاب غذای خشک نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان که از ۱۳ شهریورماه سال جاری در زندان اوین بهسر می‌برد، وارد هشتمین روز خود شده است.
پیش از این شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل اعلام کرده بود که کمپینی بین‌المللی برای نجات جان نسرین ستوده در پیش گرفته است و در این راه از تمام آزادی‌خواهان جهان تقاضای استمداد می‌کند.
سوسن طهماسبی، فعال حقوق زنان و برنده جایزه سازمان دیده‌بان حقوقبشر در گفت‌وگو با رادیو فردا از وضعیت نسرین ستوده می‌گوید.

نسرین ستوده اعتصاب غذای خود را شکست

nasrin_sotudeh_2.jpg

نسرین ستوده، وکیل دادگستری که در زندان اوین به‌سر می‌برد، روز سه‌شنبه (۴ آبان) توانست با خواهر خود ملاقات کند. در این ملاقات، او خبر از شکستن اعتصاب غذای خود داد. رضا خندان، هسر ستوده از آخرین وضعیت وی می‌گوید.

صدور کیفرخواست برای نسرین ستوده با 3 اتهام، و دیدار همسر وی با رئیس کل دادگستری تهران

nasrin_sotudeh_1.jpg

مدرسه فمینیستی: امروز 25 مهرماه، وکیل نسرین ستوده موفق به دیدار بازپرس پرونده موکل اش شد. بازپرس شعبه سه دادسرای اوین در این دیدار اطلاع داد که برای نسرین ستوده کیفرخواست صادر شده و پرونده اش به دادگاه ارسال شده است.

رضا خندان همسر نسرین ستوده در مصاحبه با سایت مدرسه فمینیستی افزود که : کیفرخواست نسرین ستوده شامل 3 اتهام: اقدام علیه امنیت ملی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر است.

رضا خندان در ادامه گفت :

Syndicate content