Skip navigation.
Home

شیرین عبادی

"حقوق بشر اسلامی"، تجربه‌ای شکست خورده، شیرین عبادی

محسنی اژه‌ای- سخنگوی قوه قضائیه- در نود‌و هشتمین نشست خبری خود در تاریخ ۱۳ تیر ماه اعلام کرد: "طبق توصیه رهبر جمهوری اسلامی ایران، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در تدارک پیش نویس اعلامیه حقوق بشر اسلامی است."

اولین بار نیست که حکومت ایران برای فرار از پاسخ گویی به نقض حقوق بشر، به اسلام متوسل شده و صحبت از "حقوق بشر اسلامی می‌‌کند تا بتواند پاسخی به معترضان داخلی‌ و بین المللی بدهد و سر پوشی بر عملکرد نادرست خود بگذارد.

در خواست شیرین عبادی از یونیسف برای بازدید از زندان های ایران

shirinebadi.jpg

دی 1391

 

شیرین عبادی، مدافع حقوق کودک و برنده نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ در نامه ای به آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف با اشاره به کودکان خردسالی که همراه با مادرانشان در زندان بسر می برند، خواستار بازدید مسئولان یونیسف در تهران از زندان های ایران و بررسی این موضوع شد.

گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آبان ١٣۹١

shirin_ebadi_3.png
آذر 1391

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۰۳ در ادامه گزارش‌های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آبان ۱۳۹۱ پرداخت.

شیرین عبادی: «اجرای حکم شلاق علیه یک فعال مدنی نشانه ضعف حکومت است»

shirin_ebadi.jpg

24 شهریور 90

 حکم ۵۰ ضربه شلاق برای سمیه توحیدلو دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی و عضو ستاد موسوی روز چهارشنبه ۲۳ شهریور در محل زندان اوین اجرا شد. این حکم به اتهام توهین به رئیس‌جمهور برای این فعال مدنی صادر شده بود.

سایت جرس گزارش داد که حکم پنجاه ضربه شلاق سمیه توحیدلو، از فعالان ستاد میرحسین موسوی روز چهارشنبه ۲۳ شهریور ماه در حالی که زنجیر به دست و پایش بسته بودند، در محل زندان اوین اجرا شد.

شیرین عبادی در گفت‌وگو با زمانه: اعدام، نشانه ضعف حکومت است

shirin_ebadi_3.png

زمانه ؛ محسن کاکارش - در کمتر از دو هفته گذشته،۲۰ نفر در شهرهای مختلف ایران اعدام شده‌اند و فعالان حقوق بشر نگران احتمال ادامه این شرایط در ایران هستند. بیش از ۲۰۰ تن از فعالان فرهنگی، مدنی و سیاسی طی فراخوانی از روند اعدام‌ها ابراز نگرانی کرده و خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام دو تن از زندانیان سیاسی به نام‌های حبیب‌الله لطیفی و شیرکو معارفی شده‌اند.

بیانیه ی شیرین عبادی به مناسبت هشت مارس : زنان و قانون اساسی‌

shirin_ebadi_3.png

کمیته گزارشگران حقوق بشر- در آستانه ی یک صدمین سالگرد روز جهانی زن، هشتم مارس و در حالی که گروه های مختلف و فعالان جنبش زنان در حال تدارک برنامه های مختلف برای برگزاری این روز هستند، شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل، با صدور بیانیه ای از مردم ایران خواست تا ضمن گرامی‌داشت این مناسبت، زنان ایرانی را در دستیابی به «حقوق برابر» تنها نگذارند.

Syndicate content