Skip navigation.
Home

حقوق اقلیتها

دستگیری سه شهروند بهائی در ساری و یک شهروند دیگر در تهران

BIHE_students.jpg

۲ خرداد , ۱۳۹۰

روز گذشته، یکم خرداد ماه، نوید اسدی، صدف ثابتیان و امیرهوشنگ امیر تبار از بهائیان ساکن ساری و سهیل قنبری از بهائیان تهران بازداشت شدند.

روز گذشته، یکم خرداد ماه، نوید اسدی، صدف ثابتیان و امیرهوشنگ امیر تبار از بهائیان ساکن ساری و سهیل قنبری از بهائیان تهران بازداشت شدند.

بازداشت جمعی از شهروندان مسیحی در دزفول و اهواز

bazdasht7.jpg
خبرگزاری هرانا - جمعی از نوكیشان مسیحی بدلیل محدودیت ها، در مكانی كه با عنوان كلیسای خانگی به جهت پرستش و برگزاری مراسم شكرگزاری دور هم گرد آمده بودند با ورود مامورین امنیتی بازداشت و با گذشت یکماه از سرنوشت خادم این كلیسا ی خانگی تاكنون اطلاعی در دست نیست.

بازداشت ده شهروند مسیحی و بلاتکلیفی دو تن از ایشان در زندان ورامین

bazdasht6.jpg
یک گروه از شهروندان مسیحی که  برای برگزاری آئین عبادتی و تعلیم كتاب مقدس گرد هم آمده بودند توسط ماموران امنیتی  بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران(هرانا)، روز یكشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۸۹ماموران امنیتی در منطقه شهرستان ورامین - پاكدشت با ورود به یك جلسه كلیسای خانگی كلیه افراد حاضر در محل را بازداشت كردند.

بنا بر گزارش رسیده ماموران امنیتی

بلاتکلیفی چهار شهروند مسیحی در زندان همدان

4masihi.jpg

چهار تن از بازداشت شدگان مسیحی كه دو تن از آنان از مسیحیان ارمنی ایران و دوتن دیگر از نوكیشان مسیحی فارسی زبان هستند، همچنان پس از گذشت سه ماه بلاتكلیف و بدون تفهیم اتهام در زندان بسر می برند.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران"هرانا" پیشتر یك مقام امنیتی در اخبار شامگاهی روز جمعه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۸۹ که از سیمای جمهوری اسلامی پخش گردید اعلام كرد: " یك گروه ٩ نفره را به اتهام تبلیغ مسیحیت در حومه همدان دستگیر كرده اند".

آزادی ساسان تقوا و هاله روحی، دو فعال مدنی بهایی

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی – ساسان تقوا و هاله روحی دو شهروند بهایی و فعال مدنی شهر شیراز که در حال طی کردن دوران 4 سال محکومیت خود بودند، امروز 17 آذر ماه آزاد شدند.

بر اساس گزارشات رسیده به جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، آزادی این دو فعال مدنی بنا بر «حکم رسمی دادگاه انقلاب شهر شیراز» بوده است.

بر اساس این گزارش، حکم آزادی خانم رها ثابت، سومین فعال مدنی بهایی شهر شیراز «در دست اقدام است.»

تداوم یورش به جلسه مذهبي بهاييان وبازداشت سه شهروند بهايي

bazdasht4.jpg

 ماموران اداره اطلاعات مازندران در تاريخ 1 آذر ماه 1389 به يك جلسه مذهبي مخصوص بهاييان موسوم به " ضيافت " در شهرستان رامسر هجوم آورده و سه تن را بازداشت کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا ، ماموران امنیتی پس از تفتيش منزل

صدور بیش از چهل سال زندان برای مبلغان مذهبی کرد زبان

ahle-sonat.jpg
7 تن از مبلغان مذهبی کرد زبان از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران به حبس های طولانی محکوم شدند.

به گزارش سنی نیوز،  7 تن از شهروندان بوکانی که از خرداد ماه 1388 در سلول های انفرادی وزارت اطلاعات شهرستان بوکان و ارومیه و بند های امنیتی 209 و 240 زندان اوین بودند و مدت ها توسط  نیروهای اطلاعاتی-امنیتی ارومیه و تهران برای اعتراف تحت فشار بوده اند اخیرا

در ادامه سرکوب بهائیان ،دستگیری دو شهروند بهایی زن در مازندران

police.jpg
هنوز چند روزی از خبر یورش نا به هنگام مسئولین امنیتی به منازل و مراسم مذهبی بهاییان نور نگذشته است که دو شهروند بهایی دیگر در این شهرستان دستگیر شدند. به گزارش وبلاگ " ای بها" صبح روز 29 آبان ماه 89 مامورین امینیتی نور، شیدا تایید مادرش را دستگیر نموده و به زندان ساری منتقل کردند.خانواده تایید 2 هفته قبل در 15 آبان ماه شاهد هجوم ماموران اطلاعات به منزل خود بودند.
پیش از این نیز

آتش‌سوزی‌های عمدی مغازه‌های بهائیان رفسنجان

در پی افزایش فشارهای وارد بر بهائیان شهر رفسنجان در ماه گذشته، حمله‌ی افراد ناشناس به مغازه‌های چند بهائى میلیون‌ها تومان خسارت به بار آورد.

پس از آن که در سوم و پنجم آبان ١٣٨٩ سه تعمیرگاه لوازم خانگی متعلق به بهائیان این شهر با مواد آتش‌زا مورد حمله قرار گرفت، در بامداد ٢۴ آبان مغازه‌های دو تن دیگر از پیروان این آئین به آتش کشیده شد.
به گزارش خبرنگار رهانا،

گزارشی کوبنده در باره موضوعی فراموش شده: تبعیض ضد اقلیت های قومی و مذهبی در ایران

پاریس، 19 اکتبر 2010 (27 مهر 1389): فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران امروز گزارشی را در باره تبعیض ضد جوامع قومی و اقلیت های مذهبی در ایران منتشر کرده اند. این گزارش با عنوان «رُویه پنهان ایران» به جنبه ناشناخته ای از ایران می پردازد: تبعیض شدید علیه جوامع قومی و اقلیت های مذهبی در تمام زمینه ها.
Syndicate content