Skip navigation.
Home

زندانیان سیاسی ، دو گزارش از نقض حقوق بشر

zendani-d.jpg

آبان 1391

مخالفت مسئولین قضایی با انتقال حسن ترلانی به تهران

مسئولین قضایی، با وجود وضع بد جسمی حسن ترلانی و دستور مسئولین وزارت اطلاعات همچنان از اعزام وی به زندانی در استان تهران امتناع می‌کنند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن ترلانی دانشجوی ۲۴ ساله که از سوی دادگاه انقلاب به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم و به زندان مرکزی کرمان منتقل شده است به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرایم بین زندانیان عادی و معتاد به مواد مخدر نگه داری می‌شود.

وی که از بیماری واریکوسل رنج می‌برد و بدلیل محدودیتهای زندان کرمان موفق به درمان بیماری خود نشده است، تاکنون بار‌ها درخواست انتقال به زندانهای استان تهران را به مسئولین مربوطه ارائه داده است که با مخالفت ایشان مواجه شده است.

چند ماه پیش مسئولین وزارت اطلاعات به خانواده حسن ترلانی وعده داده بودند که بدلیل وضعیت جسمی و دوری راه وی را به یکی از زندانهای استان تهران و یا البرز منتقل می‌نمایند که مسئولین قوه قضاییه با این امر مخالفت کرده‌اند.

حسن ترلانی دوم اسفند ماه سال ۸۶ در منزل پدری‌اش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند امنیتی ۲۰۹ منتقل شد، وی به مدت ۸۸ روز در این بند تحت شکنجه‌های جسمی و روحی قرار داشت و توسط شعبه ۲۲ دادگاه انقلاب به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین به ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شد.

.................

لیلا توسلی برای اجرای حکم ۲ سال حبس به زندان اوین رفت

لیلا توسلی، فرزند مهندس محمد توسلی و خواهر‌زاده دکتر ابراهیم یزدی برای اجرای حکم ۲ سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب لیلا توسلی را به اتهام حضور در راهپیمایی ۲۵ خرداد و روز ۶ دی ماه ۸۸ "عاشورا" و با تأکید بر عدم حضور وی در "اغتشاشات" و همچنین مصاحبه با رادیو فردا و بی‌بی سی به عنوان شاهد عینی کشته شدن یکی از شهروندان توسط خودرو نیروی انتظامی و عبور از روی جسد وی، به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات و با رعایت ماده ۴۶ قانون مجازات به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

لیلا توسلی ساعت یک بامداد نیمه شب ۶ دی ماه ۸۸ «عاشورا» توسط تیم ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به منزل مهندس توسلی رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران بازداشت شده بود.

 

منبع:  پارس دیلی نیوز

 

 

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options