Skip navigation.
Home

درباره ما

سایت آگاهی ، فضائی آزاد برای مشارکت و هم اندیشی همه علاقمندان فارسی زبان ، در جهت ترویج مفاهیم حقوق بشر می باشد.امکانات سایت در اختیار همه کسانی است که خود را به نحوی در جهت ترویج حقوق بشر متعهد می دانند.همکاران سایت در عین آنکه می کوشند تا محیطی سرشار از امید و روحیه مثبت را برای بازدیدکنندگان و مراجعان فراهم سازند ، از هیچ کوششی در حمایت و احقاق حق مظلومین و سرکوب شدگان دریغ نخواهند کرد . تلاش گردانندگان سایت برای ترویج مفاهیم حقوق بشر ، از عشق بی شائبه آنان به انسان ها و التزام مجدانه آنها به صلح عمومی ، نیرو می گیرد. صلحی که حقوق بشر یکی از پایه های اساسی آنست.

بشریت در مقطعی از تاریخ خود قرار گرفته است که یا  باید به صلحی جهانی دست  یابد و یا در ورطه جنگ و انحطاط فرو رود.
ما  باور داریم که تقویت نهاد های بین المللی برای تحکیم صلح جهانی ضروری است.
باور داریم که در جهان امروز باید مبانی حقوقی قابل قبولی را  در روابط بین ملتها به موقع اجرا گذاشت.
حقوق بشر، به عنوان حداقل حقوقی که اقوام و ملل مختلف باید برای نوع انسان قائل باشند، یکی از لوازم صلح جهانی است.
ما  باور داریم  که  ترویج  و آموزش  حقوق بشر  میتواند مبنای مناسبی  برای  گسترش  فرهنگ احترام به بشریت  باشد  و در نتیجه زمینه  لازم را  برای صلح جهانی فراهم آورد .
با کمال تاسف،  امروزه،  در اکثر نقاط جهان شاهد پایمال شدن  حقوق ابتدائی اقلیتهای  قومی و نژادی  و مذهبی  هستیم.
  جامعه بهائی   بعنوان  یک اقلیت  مذهبی  ،  در طول تاریخ  پر  فراز  و نشیب  خود    آموخته است  که چگونه   با  نقض  مستمر  حقوق  خود  مواجه  شود  و بدون   فرو  افتادن  در  ورطه  خشونت  و یا   آلوده شدن به  مطامع  دسته بندیهای  سیاسی  و فارغ ازانديشهء به دست گرفتن حكومات وآسوده ازخيال براندازي آنها، با  استفاده   از  ابزار   موسسات  و نهادهای  حقوق  بشری  ،   به  کسب  حقوق  خود  نائل  آید.
ما امیدواریم که با در اختیار قرار دادن تجارب خود  در زمینه احقاق حقوق جامعه بهائیان ایران  و همکاری با  سایر همفکران و علاقه مندان ،  از طریق گسترش فرهنگ  احترام به حقوق   اولیه انسانی  و اجتناب از خشونت و تعدی ، سهم خود را در راه آبادی ایران و افتخار ایرانیان  ادا نمائیم

سایت آگاهی

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 در تاريخ امروز ما صلح جهانی و نيز لزوم اقدامات بين المللی مؤثّرتری که آرمان‌های اعلاميّه حقوق بشر و ميثاق‌های مربوط به آن را برآورد چيزهائی است که عالم انسانی بايد برای حصولش مبارزه نمايد. در عالم کم‌تر نقطه‌ای می‌توان يافت که اقلّيّت‌ها به سبب تعصّبات دينی يا قومی يا ملّی از حوائج ضروری انسانی خود محروم نباشند. هيچ کس بهتر از جامعه بهائی اين مطلب را درک نمی‌کند زيرا جامعه بهائی بدون هيچ مجوّز حقوقی يا اخلاقی ستم‌های گوناگون کشيده و هنوز در بعضی از ممالک می‌کشد، قربانی‌ها داده و اشک‌ها ريخته امّا از اين عقيده که کينه و انتقام سبب تباهی روح انسانی است دست برنداشته است. جامعه بهائی بيش از بسياری جوامع ديگر آموخته است که بدون آنکه وارد هر نوع دسته‌بندی‌های سياسی شود يا به خشونت و تجاوز دست يازد چگونه از دستگاه حقوق بشر ملل متّحد به نحوی استفاده جويد که مورد نظر پديدآورندگان اين دستگاه بوده است. امروز جامعه بهائی با اتّکاء به اين تجربه مشغول اجراء تدابيری است تا در بسياری از کشورها دولت‌ها را تشويق نمايد که برنامه‌های عمومی برای آموزش حقوق بشر ترتيب دهند و به وسع خود آنچه در اين راه لازم است فراهم می‌سازد.جامعه بهائی در سراسر جهان علمدار ترويج حقوق زنان و کودکان می‌باشد و از همه بالاتر نمونه و مثالی برای برادری و محبّت شده است که افراد بی‌شماری از غيربهائيان را تشويق نموده و اميد بخشيده است.

قسمتی از مجموعه قرن انوار