Skip navigation.
Home

میزان خشونت خانگی علیه زنان افغان بیش از 90 درصد است

HosnBanu_Ghazanfar شهرزادنیوز: آمار خشونت علیه زنان در افغانستان به بیش 90 درصد رسیده، که بر اساس عادات و رسوم غلط جنبه دینی هم به خود گرفته است.

دکتر حسن بانو غضنفر، وزیر امور زنان افغانستان با بیان این مطلب به مناسبت روز جهانی نفی خشونت علیه زنان افزود که خشونت تنها مختص خشونت مرد علیه زن نیست، بلکه خشونت زن علیه زن هم وجود دارد، مانند خشونت مادران علیه فرزندان دختر و بستگان داماد علیه عروس.

 

وی همچنین گفت که از آغاز سال جاری 2900 مورد خشونت در وزارت امور زنان به ثبت رسیده است و جهت مبارزه با آن از شهروندان افغان خواست که از کمپین 16 روزه نفی خشونت علیه زنان که در مراکز ولایات سازمان داده شده حمایت کنند.

وزیر زنان افغانستان همچنین استفاده از تیم های سیار برای صحبت با خانواده ها و پخش برنامه های روشنگرانه از رادیو و تلویزیون را برای کاهش خشونت علیه زنان مفید دانست.

 

http://www.shahrzadnews.org/index.php?page=1&newsitemId=3696

 

خشونت خانگي

نميدانم براي گفتن آنچه بر من در خانه ام ميگذرد به كدام سايت ايراني مراجعه كنم؟من ساكن تهران هستم.زني 35 ساله.مهندس معماري كه به علت بدبيني هاي همسرم خانه نشينم.مورد ازار فيزيكي هستم.به تازگي بر اثر كتك بيني ام شكسته.ميخواهم در يكي از انجمن هاي حمايت از زنان فعاليت كنم.راهنماييم كنيد.با تشكر.بيتا نظري

پاسخ به نظر بیتا

بیتای عزیز

پیشنهاد می کنم نظر و مشکل خود را با سایر اعضاء سایت که در قسمت تالالرهای گفتگوی سایت آگاهی فعالیت می کنند ، در قسمت مشاوره حقوقی مطرح فرمائید: در آنجا حتما دوستانی هستند که راهنمائیتان کنند:

forum.agahee.org

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options